Науковці встановили причину виникнення тромбозу після вакцинації AstraZeneca та Johnson

Ольга Тетеріна редакторка стрічки
Науковці встановили причину виникнення тромбозу після вакцинації AstraZeneca та Johnson

депозит

Обидві вакцини від коронавірусу компаній AstraZeneca і Johnson&Johnson можуть призводити до утворення тромбів через те, що вони спрямовують спайковий білок просто в ядро клітини, де частини білка розщеплюються і створюють мутації.

Ці версії білка не можуть викликати появу імунітету, замість цього вони провокують появу тромбів у однієї людини зі 100 тис. Про це повідомив професор Франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете Рольфа Маршалека, який керував дослідженням.

– Коли ці вірусні гени перебувають у ядрі, вони можуть створити деякі проблеми, — зазначив науковець.

Водночас дослідники наголосили, що мРНК-вакцини, як-от препарати компаній Pfizer і Moderna, доставляють генетичний матеріал білка в клітинну рідину, а не в ядро.

Професор вважає, що розробники вакцин AstraZeneca і Johnson&Johnson можуть виправити ситуацію, якщо допрацюють свої препарати, виключивши цей побічний ефект. Компанія Johnson & Johnson вже зв’язалася з лабораторією професора і попросила надати відповідні рекомендації та розглядає можливість внесення корективів у вакцину для запобігання розщепленню.

Водночас у Європейській агенції з лікарських засобів вважають, що вакцина від коронавірусу AstraZeneca викликає тромбоз дуже рідко. Користь препарату продовжує перевищувати ризики. Вакцина запобігає госпіталізаціям, складному перебігу Covid-19 та смерті.

Джерело: Financial Times