Іноді життєві обставини складаються так, що час, призначений для введення другої дози вакцини проти Covid-19, людина пропустила. Що робити в такому випадку? Невже починати все спочатку?
– Зрозуміло, нічого з початку починати не потрібно, – розповіла на прес-конференції Укрінформу сімейний лікар, співзасновник ГО Медичні Лідери Дарина Дмитрівська. – Другу дозу можна ввести найближчим часом, як тільки у людини з’явиться така можливість.
Але люди часто задають інше питання: чи потрібно взагалі робити щеплення, якщо немає гарантії, що буде друга доза? На жаль, є величезний дефіцит вакцин в усьому світі, не тільки в нашій країні. І МОЗ, у міру можливостей, намагається забезпечувати регулярні поставки, щоб всі могли своєчасно вакцинуватися вдруге.
Але навіть якщо 100%-впевненості в отриманні другої дози немає, вакцинуватися все одно потрібно. Тому що вже після першої дози виробляється велика кількість антитіл. І це – реальний захист від смертельно небезпечного вірусу. У будь-якому випадку, одна доза краще, ніж взагалі не отримати жодної дози вакцини.
Чи всі вакцини потрібно вводити двічі?
За словами Дарини Дмитрівської, всі вакцини проти коронавірусу, які зараз є в Україні, припускають дві дози. Одна доза тільки у компаніъ Johnson & Johnson. Але на українському ринку її поки немає.
Сімейний доктор також зазначила, що, в залежності від вакцини, може бути різний проміжок між введенням доз. Якщо ми говоримо про AstraZeneca, CoviShield або Sinovac Biotech, то оптимальний термін між вакцинами становить три місяці.
Читайте також про те, як додаток Google може розпізнавати захворювання шкіри.