Європа пожертвувала іншим країнам невелику частину обіцяних Covid-препаратів

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
Європа пожертвувала іншим країнам невелику частину обіцяних Covid-препаратів

Європейський Союз пожертвував бідним країнам лише невелику частину вакцин проти Covid-19, яких у нього у надлишку. В основному це Сovid-вакцина AstraZeneca, як не користується попитом.

У спеціальному документі, підготовленому ЄС, йдеться про пожертвувані менше 3% зі 160 млн доз, які від початку планувалося віддати країнам, що розвиваються, на приборкання глобальної пандемії.

ЄС взяв на себе зобов’язання допомогти зробити щеплення найбільш вразливим групам населення у всьому світі, але, як і інші багаті країни, держави Євросоюзу зосередилися на закупівлі вакцин для щеплень  виключно своїх громадян, що призвело до нестачі вакцин в інших країнах.

Країни ЄС із загальним дорослим населенням 365 млн чоловік на сьогодні отримали близько 500 млн доз від виробників ліків, і очікують на майже мільярд до кінця вересня.

ЄС отримав достатньо вакцини, щоб повністю щепити 70% дорослих, в той час як Південна Африка дала тільки 7% дорослого населення одну дозу, а Нігерія – всього лише 1%.

Багато країн ЄС встановили обмеження на використання вакцин AstraZeneca і Johnson & Johnson через побоювання з приводу надзвичайно рідкісного згортання крові, що знижує можливість їхнього використання.

Франція, безумовно, є основним донором ЄС з огляду на обіцянки. Вона обіцяла 60 млн доз, в основному для Covax, без будь-яких переваг щодо їхнього кінцевого пункту призначення. Однак реально доставила лише близько 800 тис. доз, половина з яких пішла у колишні французькі колонії Сенегал, Мавританію і Буркіна-Фасо, йдеться в документі.