Відео Новини

Через коронавірус: в Україні дефіцит захисних масок

7 Лютого 2020, 11:11
Через коронавірус: в Україні дефіцит захисних масок

В Україні є проблеми з наявністю масок в аптечних мережах.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України під час наради з керівниками обласних департаментів охорони здоров’я і зустрічі з виробниками хірургічних масок та їхніми постачальниками.

Зараз дивляться

За словами комерційного директора аптечної мережі Аптека доброго дня Андрія Паніматченка, останнім часом попит на медичні маски виріс у 15 разів, тому аптечні мережі та постачальники не в змозі забезпечити такий попит повною мірою.

– Попит на маски у зв’язку з новими інфоприводами про коронавірус виріс у 15 разів. Ми зверталися до постачальників, але у них маски теж закінчилися. Жоден постачальник не може забезпечити такий попит. Справа в тому, що більшість масок постачається з Китаю, а на це потрібно багато часу, – сказав він.

За словами СЕО сервісу Liki24.com, що займається пошуком і доставкою лікарських засобів, Антона Аврінського, дефіцит масок і ліків у мережах наразі не фіксується.

– Поки ми не фіксуємо брак одноразових медичних масок або медикаментів в аптеках України. Вітамінів, засобів від нежитю та застуди, противірусних засобів різних цінових категорій достатньо в абсолютно всіх аптечних точках.

Навпаки – через аномально теплу зиму фіксується набагато менша кількість звернень користувачів саме щодо цієї категорії медикаментів. Сподіватимемось, що епідемії різних вірусів, зокрема коронавірусу, Україну обійдуть, – сказав він.

Читайте: В Україні затверджено список лікарень для лікування коронавірусу – МОЗ

В мережі Аптека гормональних препаратів повідомили, що маски є у всіх аптеках.

А от згідно з даними мережі аптек 911, маски є, але не у всіх точках.

– Доступно під замовлення. Період опрацювання замовлень від постачальника – від трьох максимум до п’яти робочих днів, – зазначили в аптеці.

Як стверджує ВООЗ, маски не потрібно носити людям без симптомів респіраторного захворювання.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка