У Великобританії триває дискусія з приводу того, що 61-річний британець, хворий на лімфому Ходжкіна – рак крові – позбавився усіх ракових клітин після того, як захворів на Covid-19.
Лікарі, що ведуть хворого обговорюють цей випадок у “Британському журналі гематології”. Вони пояснюють, що 61-річний “ще не розпочав хіміотерапію хвороби”, коли захворів на коронавірус. Медики припускають, що “коронавірусна інфекція може бути причиною ремісії”.
– Ми вважаємо, що Covid-19 викликав протипухлинну імунну відповідь”,- каже Сара Чаллонер, що працює у лікарні Королівського Корнуолу в Труро.
Ескперти припускають також, що у хворого було виділено велику кількість Т-клітин. Це лейкоцити, які можуть знищувати заражені вірусом клітини.
Професор Майкл фон Бергвельт, онколог та інфекціоніст, завідувач клініки ЛМУ онкологічної клініки та клініки Корона, пояснив, що дуже рідко, але ж спостерігається явище, коли загальна інфекція може пригальмувати онкозахворювання. Вперше воно було описане в 1893 році.
Абсолютно рідкісною вважає експерт ремісію раку через коронавірус. Він також закликає враховувати так звані “спонтанні ремісії”, коли рак відступає навіть без втручання медицини.
– Будуть, звичайно, поодинокі випадки пацієнтів, у яких рак зникає після зараження Covid-19, підкреслив фон Бергвельт. – Однак дуже сумнівно, що випадки саме з цією конкретною вірусною інфекцією будуть частіше, ніж з іншими інфекціями. Це доведеться перевіряти в дослідженнях.
Професор також не радить свідомо заражатися коронавірусом. Тому що Covid-19 може стати також пусковим механізмом для розвитку раку.
– У нас також багато пацієнтів, у яких рак розвивається через інфекцію, – пояснив лікар.
Тим часом, Україна готова до введення Covid-паспортів.
Джерело: Focus