5 876 сонячних панелей надійшли до України для забезпечення потреб українських лікарень. Це здійснювалося у межах спільного проєкту Міністерства енергетики України, Міністерства охорони здоров’я України та Європейської комісії Промінь надії.
Загальна потужність панелей становить 2 мегавати.
Чому це важливо
– Ми дякуємо європейським партнерам за підтримку. Допомога обладнанням, а саме сонячними панелями, важлива для покриття потреб лікарень в енергопостачанні, – сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.
Він також додав, що це забезпечить роботу медичного устаткування, яке рятує життя тисяч українців.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що в умовах постійних атак Росії на енергетичну систему України медична інфраструктура стає дуже вразливою. Відключення електроенергії відображаються на роботі лікарень.
– Це важливий крок для енергетичної незалежності та стабільної роботи медичних закладів. Вдячні нашим міжнародним партнерам та друзям за цю підтримку, – сказав Віктор Ляшко.
Де будуть встановлені панелі
Нове енергетичне обладнання буде доставлене до закладів охорони здоров’я в Житомирській, Волинській, Хмельницькій, Київській та Одеській областях.
Коштами Фонду підтримки енергосистеми України буде закуповуватися додаткове обладнання для встановлення сонячних панелей.