Кілограм волосся у шлунку: у Львові врятували 15-річну дівчинку із синдромом Рапунцель

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
Кілограм волосся у шлунку: у Львові врятували 15-річну дівчинку із синдромом Рапунцель

Фахівці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні Охматдит видалили зі шлунка 15-річної дівчинки величезний жмут волосся, який сягав 40 см і важив 1 кг. Медики кажуть про унікальний випадок у їхній практиці.

Історія хвороби

– Пацієнтка родом із Запоріжжя. Нині живе з родиною у Львові як ВПО. У 7 років у неї вже виявляли трихобезоар, тоді її прооперували в Запоріжжі, – ідеться в повідомленні.

В останні два роки дівчинка скаржилася на біль у животі, блювоту, проблеми з прийомом їжі та втрату апетиту. Тривалий час їй лікували гастрит, проте поліпшення не настало, тож родина звернулася до лікарів. Фахівці виявили справжню причину її стану.

Дівчинка проковтувала волосся механічно та несвідомо і навіть не підозрювала, що це може призвести до серйозних проблем.

Операція

– Ми зробили діагностичну гастроскопію і прийняли рішення оперувати дитину. Блювота і проблеми з прийомом їжі в неї були саме через це. Рідка їжа ще могла проходити кишечником, а тверда – ні, – пояснює дитячий хірург.

За його словами, операція була складною, адже через великі розміри утворення видалити жмут волосся лапароскопічним методом було неможливо. Хірургам довелося повністю розкрити шлунок, щоб дістати трихобезоар.

Зараз дівчинка почувається добре і проходить реабілітацію, зокрема з психологом.

Синдром Рапунцель

Синдром Рапунцель – це стан, за якого дитина ковтає волосся, яке накопичується в шлунку. Частіше це трапляється в дівчат-підлітків із довгим волоссям, які мають звичку його жувати.

У групі ризику діти, які переживають сильний стрес, мають нав’язливі стани, психоемоційні порушення або проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Спочатку симптоми можуть бути непомітними, але з часом з’являються болі в животі, нудота, втрата апетиту та інші порушення.

Коли трихобезоар ще малий, його можна видалити ендоскопічно, тому важливо вчасно звернутися до лікаря.

Медики закликали батьків бути уважними до звичок своїх дітей і не відкладати візит до фахівців, якщо помітили щось незвичне.

Джерело: ЛОКДЛ Охматдит