До одного з медичних закладів області звернувся пацієнт зі скаргами на неприємні відчуття у правому вусі. Під час обстеження лікарі натрапили на вражаючу знахідку. У вусі чоловіка оселилися личинки якоїсь комахи.
Що за хвороба – міаз
У паразитологічній лабораторії цих непроханих квартирантів ідентифікували, як личинки звичайної кімнатної мухи, якій вдалося якимось чином відкласти своє потомство у вусі дорослого чоловіка. І це спричинило захворювання, яке називається міаз.
Міаз – паразитарна інфекційна хвороба, спричинена личинками двокрилих мух, які оселяються в порожнинах та органах людини чи тварини і живляться некротичною або навіть живою тканиною хазяїна.
Зараження здебільшого відбувається, якщо нехтувати санітарно-гігієнічними нормами.
У тілі людини здатні паразитувати личинки декількох видів мух – у носових чи вушних ходах, ротовій порожнині. А після проковтування забрудненої яйцями комах їжі, – у кишківнику або навіть у сечовивідних органах.
Залежно від місця їхнього паразитування симптоми міазів можуть відрізнятись.
Як уникнути міазу
Щоби вберегтись від таких неприємностей, потрібно дотримуватися санітарно-профілактичних заходів – вчасно та ретельно очищати територію від сміття й перегнилих відходів, а також запобігати появі мух у місцях постійного чи тимчасового проживання людей.
Варто використовувати протимоскітні сітки на вікнах та дверях помешкань, розвішувати липкі стрічки, застосовувати електрофумігатори для їх відлякування.
І не створювати принади для мух, не залишати у відкритому для них доступі залишки їжі, брудний посуд тощо.
У разі масового виплоду двокрилих мух доцільне проведення винищувальних заходів за допомогою інсектицидів.
Щодо пацієнта, то після видалення личинок мух з вуха він поки що надалі перебуває під наглядом лікарів.
Джерело і фото: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб