Працівники Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели плановий моніторинг ентомафауни у паркових зонах. Серед зими це дещо незвичний захід, але, з огляду на тривале потепління, яким характеризується січень, цілком зрозумілий.
І, що б ви думали, фахівці натрапили на іксодових кліщів. Це були не поодинокі екземпляри, а досить-таки численні загони.
Кліщі не сплять
Щоправда, поводилися вони доволі неактивно, проте, у разі потрапляння на теплу хребетну тварину, зокрема, й людину, ці членистоногі, що належать до класу павукоподібних, доволі швидко відновлять свою активність і зажадають крові.
А щоб такої прикрості не сталося, фахівці радять завжди згадувати про кліщів, коли виходите на прогулянку в ліс чи паркову зону при температурі, що перевищує 0°C. Надто, якщо гуляєте з улюбленим песиком.
Собаки люблять обстежувати гущавину, а саме чагарнички й сухий травостій є місцями максимального кліщового навантаження.
Кліща можуть принести в квартиру собаки
Окрім того, що присмоктування кліща є дуже небезпечним для здоров’я та життя наших чотирилапих друзів, вони здатні транспортувати грізного кровососа в домівку, де кліщ швидко оклигає та у теплі продовжить полювання на людину.
Якщо воно буде вдалим, кліщ щедро поділиться з вами усім своїм вірусним і бактеріальним багажем. У тому числі хворобою Лайма.
Кожне присмоктування кліща до людини є потенційним ризиком.
Епідситуація з цієї хвороби на Рівненщині досить нестійка.
Хворобу Лайма можна підхопити і взимку
Минулого року в області було зареєстровано 162 випадки цього захворювання, приріст лабораторно підтверджених хворих становив 15,7% порівняно з попереднім роком.
Слід пам’ятати, що у виникненні Лайм-бореліозу дуже важливе значення має стан нашої імунної системи та тривалість присмоктування кліща до людини. Саме тому, якщо така неприємність сталася у будь-яку пору року, зокрема узимку, потрібно якнайшвидше звернутись у медичний заклад та видалити кліща.
Обов’язковою є й консультація з лікарем-інфекціоністом щодо необхідності антибіотикопрофілактики, спостереження за станом здоров’я пацієнта надалі, а також отримання рекомендацій із запобігання таким небезпечним хворобам, як кліщовий енцефаліт, геморагічні лихоманки тощо.
Джерело: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб