Серце не витримало пережитої окупації: у Києві врятували херсонця з розривом аорти

Валентина Андрейко журналістка
пацієнт з дружиною

У Києві в Інституті Амосова пацієнту з гострим розривом та розшаруванням дуги аорти провели надскладну операцію на серці із повною заміною висхідної дуги і низхідної грудної аорти.

Операція тривала вісім годин.

До війни ніколи не скаржився на серце

Ігор, якого до Інституту Амосова екстрено доставили з одеської лікарні, вже на другий день після операції відчув покращення.

На третю добу його перевели з реанімації в терапевтичне відділення, а через тиждень скерували для подальшого відновлення до реабілітаційного центру.

Історія херсонця Ігоря драматична. Життя у стресі, підвищений рівень кортизолу і тиск за 200.

До війни чоловік ніколи не мав скарг на серце. Але пережита окупація, втрата всього нажитого за життя майна, життя, розпочате з нуля у чужому місті, підкосили здоров’я. Почав частіше відчувати біль за грудиною, а вимірявши у лікаря тиск, дізнався, що має стабільно високі загрозливі для життя показники.

До лікарні в Одесі, де він наразі проживає з родиною, чоловік потрапив у вкрай важкому стані.

– Я не міг ані стояти, ані сидіти, у грудях так пекло, ніби хтось приставив праску, – розповідає Ігор.

Добре, що його встигли довезти до Києва. Бо лікарі Інституту Амосова встановили пацієнту небезпечний діагноз – гострий розрив та розшарування дуги аорти.

Найскладніша операція у кардіохірургії

Операція на дузі аорти вважається однією з найскладніших у кардіохірургії. Вона проводиться в умовах штучного кровообігу і глибокої гіпотермії.

Людину охолоджують до 25 градусів і зупиняють частково кровообіг, залишаючи його тільки в судинах головного мозку, який не можна знекровлювати.

Усі інші органи витримують усього 10-20 хв без кровообігу, і за цей час треба встановити протез і зафіксувати його до дуги і низхідної аорти.

Ризики операції надзвичайно великі. Але все пройшло успішно.

– Це вже 27-ма подібна операція, яку зробили наші фахівці, причому п’ять із них провели на виїзді в різних клініках України, – розповів завідувач відділу хірургічного лікування патології аорти Віталій Кравченко.

Сьогодні прооперований і врятований Ігор почувається добре. Буде жити! І відтепер вдвічі більше цінуватиме життя.

Джерело і фото: Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова