Схудла на 15 кг за два місяці: у Львові вилікували 10-річну дівчинку із синдромом Ледда

Ольга Боднарчук редактор
лікування

У Львові успішно прооперували 10-річну дівчинку із синдромом Ледда (мальортацією кишківника).

Така патологія зустрічається раз на 500 новонароджених. Зазвичай її діагностують у перші місяці життя. Тому виявлення синдрому в такому віці стало несподіваним для лікарів.

Синдром Ледда: симптоми

Родина з Хмельниччини впродовж кількох років намагалася зрозуміти, чому дівчинка страждає від сильного болю в животі, регулярної нудоти та блювання з домішками жовчі.

Мама розповідала, що її донька мала слабкий апетит і значно відставала в розвитку, як порівняти з однолітками.

Кілька разів на рік симптоми загострювалися, тоді дитина потрапляла до лікарні.

Діагностика

Під час чергового загострення хвороби сім’я дівчинки звернулась до центру дитячої медицини у Львові. У дитини було часте блювання та кишкові розлади, що не припинялись, а також різка втрата маси тіла – понад 15 кг за два місяці.

Медики підозрювали, що у дівчинки психосоматичні причини розладу харчової поведінки.

Однак, після детального огляду дівчинки мультидисциплінарною командою медиків, вони виявили характерні ознаки для синдрому мальротації.

– Дуже великий живіт та звук повітря у верхній частині живота за перкусії – ці симптоми насторожували і змушували думати про ваду розвитку шлунково-кишкового тракту, – розповіла гастроентеролог Віта Волощук.

Діагноз підтвердився рентгеноскопією.

Віта Волощук пояснила, що синдром мальротації є вродженою вадою розвитку, за якої кишківник має аномальне положення в черевній порожнині. Це спричиняє кишкову непрохідність та інші важкі симптоми.

Лікування синдрому Ледда

Хірурги центру терміново провели операцію. Вони скорегували вроджені аномальні спайки та відновили нормальне положення кишківника в черевній порожнині.

– Потрібно було забезпечити прохідність судин і нормальну роботу самого кишківника. Це складна і копітка робота для хірургів, але ми успішно з нею впорались, – зазначив хірург Андрій Кузик.

Втручання минуло успішно, дівчинка почала швидко одужувати.

Маленьку пацієнтку вже виписали з лікарні. Її стан стабілізувався, зник біль у животі та нудота, повернувся апетит. Вона навіть набрала кілька кілограмів ваги.

Джерело: Центр Дитячої Медицини. СП Західноукраїнский Спеціалізований

Фото: Центр Дитячої Медицини. СП Західноукраїнский Спеціалізований