Кількість хворих з Covid-19 зростає на очах, але тільки коли збільшиться доступ до тестування, це буде видно в офіційній статистиці, зазначає лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню короновірусу в Україні Ольга Голубовська.
– Схожа ситуація у всьому світі. Найрозвиненіші країни, зокрема США, оголошували про нестачу тестів. Близько тижня тому світ подолав психологічний бар’єр в 200 тис. тільки офіційно підтверджених хворих з початку епідемії в Китаї.
І вже тільки за останній тиждень цих випадків стало 75 тис., і зараз щоденний приріст більше 30 тис. З одного боку, це свідчить про розширення доступу до тестування у всіх країнах, з іншого, звичайно, про зростання пандемії, – написала вона на своїй сторінці в Facebook.
Голубовська зазначила, що вже з аналізу історій хвороби перших пацієнтів можна говорити про такі симптоми прояву коронавірусу:
- підвищення температури тіла зазвичай до субфебрильних цифр, яке рідко перевищує позначку в 39 градусів;
- незважаючи на підвищену температуру тіла і рентгенологічні ознаки пневмонії, стан хворих особливо не змінюється, симптоми інтоксикації не виражені аж до розвитку дихальної недостатності;
- ступінь підвищення температури тіла жодним чином не пов’язана з тяжкістю перебігу захворювання та ураженням легень;
- можливий розвиток пневмонії навіть без підвищення температури тіла або короткочасного підвищення до 37,5 градусів;
- частою скаргою є сухість в ротоглотці, що змушує пацієнтів пити більше рідини, ніж зазвичай (про цей симптом лікарі мають запитувати, бо пацієнти не звертають на нього особливої уваги).
Читайте: Коронавірус в Україні та світі: кількість хворих на 23 березня
Голубовська розповіла, що під час Covid-19 нежить не характерний; кашель теж не дуже інтенсивний, мокрота незначна; в ротоглотці можуть бути незначні візуальні зміни у вигляді гіперемії дужок, задньої стінки, що особливо не занепокоює хворих; приблизно в 15% хворих виникають різі в очах і кон’юнктивіт.
– Розвиток пневмонії супроводжується дуже мізерними фізикальними даними: до 5-8 дня стан може погіршуватися, знову підвищуватися температура тіла і посилюватися симптоми ураження дихальних шляхів.
Приблизно у 30% госпіталізованих пацієнтів і 8% амбулаторних відзначається лейкопенія, тромбоцитопенія, підвищення активності трансаміназ; немає швидкого ефекту на проведену терапію.
– Поки хворі з важкими формами не домінують. Але ми повинні бути уважні, враховуючи ці особливості, до виявлення пацієнтів, щоб вчасно призначати лікування і тим самим скорочувати кількість важких і критичних форм, що вимагають ШВЛ, – підкреслила вона.
Усе, що треба знати про карантин в Україні через поширення Covid-19, дивіться в онлайні на Фактах ICTV.