Тоцилізумаб проти коронавірусу – що відомо про препарат

Тоцилізумаб проти коронавірусу – що відомо про препарат

В Італії знайшли ліки, які допомагають здолати коронавірусну інфекцію. Це препарат тоцилізумаб (Tocilizumab).

Лікарі в Неаполі протестували його на хворих на коронавірус пацієнтах, і лікування дало позитивний результат. Раніше препарат використовували в Китаї.

Читайте: Лікування коронавірусу – рекомендації ВООЗ

Зараз дивляться

Поки застосування тоцилізумаба – усього лише експериментальне лікування, хоча він є препаратом вибору в комплексному лікуванні важкого гострого респіраторного синдрому коронавірусної інфекції.

– У разі коронавірусу в патогенезі розвитку гострого респіраторного синдрому відіграє величезну роль так званий синдром цитокинового шторму, під час якого з клітин вивільняється велика кількість різних сигнальних протеїнів і пептидів, які запускають каскад запальних реакцій. Одним з таких прозапальних цитокинів є інтерлейкін-6. Тоцилізумаб є інгібітором інтерлейкіну-6. Він його блокує. Ми, ревматологи, давно його використовуємо для лікування ревматоїдного артриту і деяких інших аутоімунних захворювань, – говорить лікар-ревматолог Ірина Найштетік.

Препарат має низку побічних ефектів, серед яких інфекції верхніх дихальних шляхів, пневмонія, з боку шлунково-кишкового тракту – гастрит і виразки ротової порожнини, а також головний біль, свербіж і висипання на шкірі. Але, на щастя, його не можна просто купити в аптеці.

– Препарат не так просто дістати, він продається тільки за рецептом лікаря, – додає Ірина Найштетік

Нагадаємо, у США першим добровольцям ввели вакцину проти коронавірусу.

Джерела: repubblica.it, ncbi.nlm.nih.gov

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка