Вакцина на базі вірусу і “коктейль з антитіл”: останні новини про дослідження Covid-19

Вакцина на базі вірусу і “коктейль з антитіл”: останні новини про дослідження Covid-19

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейесус заявив, що немає жодної гарантії, що вчені зможуть розробити ефективну вакцину проти коронавірусу.

Але, попри це, дослідження тривають і зараз вже випробовують більше 100 варіантів.

Зокрема, у Європейському агентстві з лікарських засобів ремдесивір отримав умовний дозвіл на продаж, як препарат для лікування коронавірусу.

Зараз дивляться

Раніше його дослідження показали, що для важкохворих, які приймали препарат, час до одужання становив 12 днів. Але у пацієнтів з легкою формою хвороби, він не діяв ефективно.

Читайте: Китайська вакцина від коронавірусу може з’явитися на ринку до кінця 2020

А от в Ізраїлі створили вакцину від коронавірусу на базі іншого вірусу. Ізраїльські біотехнологи вже повідомили про успішні доклінічні випробування VSV-ΔG-spike.

До її складу входить генномодифікований вірус везикулярного стоматиту Індіана (VSV). Саме він кодує білок-шип (S-білок) з поверхні коронавірусу і в такий спосіб викликає імунну реакцію організму.

Вакцину вже випробували на золотистих хом’яках.

У США ж почалося тестування не вакцини, а “коктейлю з антитіл” до Covid-19. На думку вчених, суміш двох видів антитіл повинна запобігти виникненню коронавірусу в організмі.

Розробленням і тестуванням антивірусного коктейлю займається американська фармацевтична компанія Regeneron Pharmaceuticals Inc.

А поки однією з найперспективніших вакцин є препарат від британської фармацевтичної компанії AstraZeneca. Італія, Німеччина, Франція і Нідерланди вже замовили 400 доз.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна повинна отримати доступ до вакцини від Covid-19 на рівні з іншими країнами, як тільки вона буде виготовлена.

Джерело: CNN, bioRxiv, ЕМА

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка