Медичну допомогу надавали у підземній кімнаті, там навіть можна приймати пологи. У приміщенні є кушетка для огляду, медичне обладнання та ліки. За таких умов лікували пацієнтів майже два місяці у Тростянці, що на Сумщині.
Порятунок тростянецької лікарні
Місто було окуповане російськими військами з лютого до березня 2022 року.
Анна Свєсова, директорка державної лікарні у Тростянці розповідає, майже два місяці більшість відділень лікарні перебували в цих катакомбах. Тоді будівля була сильно пошкоджена.
На лікарні були дірки від пострілів, які прошивали всю будівлю, крізь них можна було бачити небо.
Коли містечко повернули під контроль України, Лікарі без кордонів допомогли відновити будівлю.
Уже цієї весни ворог знову почав активно обстрілювати Сумську область. Лікарня знову постраждала від ракетного удару, що стався неподалік.
У медзакладі вибило 184 вікна, але всі сім відділень відновили цілодобову роботу вже через чотири дні після обстрілу.
Психологічна допомога для медиків
Постійні обстріли прифронтових територій України, де працюють лікарі та страшні ситуації, якими діляться пацієнти, позначаються на ментальному здоров’ї медиків.
Проєкт ментального здоров’я Лікарів без кордонів допоміг персоналу Тростянецької лікарні впоратися з жахами війни.
Психологи працювали не тільки з пацієнтами лікарні, а й із медиками.
Як працюють психологи з українцями
По всій Україні психологи Лікарів без кордонів надають підтримку з урахуванням потреб пацієнтів. Тільки у 2022 і 2023 роках фахівці надали 26 324 індивідуальні консультації з питань психічного здоров’я.
У мобільних клініках, що, зазвичай, розташовані поруч із зоною бойових дій, психологи часто пояснюють пацієнтам важливість ментального здоров’я та його вплив на якість життя.
Експерти дають поради, як поліпшити якість сну, впоратися з тривогою і напругою, а також проводять тренінги для громад, щоби ті знали, як боротися зі стресом.
Чому необхідна психологічна допомога
Довготривала ментальна підтримка є ключовим фактором в успішності одужання пацієнтів, які переживають горе і втрату.
Фахівці Лікарів без кордонів діляться, зараз постраждалі від бойових дій звертаються за психологічною допомогою значно охочіше, аніж на початку війни – у 2014 році.
Джерело: Лікарі без кордонів