Не лише малювати чи писати вірші: як зробити життя кращим за допомогою творчості

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
творчість змінює життя

депозит

Експерти популярного онлайн-ресурсу Психологічна підтримка розповіли, як творчість може вплинути на наше життя та пояснили, як розкрити свій творчий потенціал.

– Творчість це не лише вміння малювати чи писати вірші, це й обрати незвичний шлях на роботу, приготувати нову страву чи просто помріяти про майбутнє, – зазначають психологи.

За їхніми словами, кожен із нас потребує прояву спонтанності та творчо осмислювати навколишній світ. Творчість – це шлях до нових ідей та самовираження.

Спосіб перетворення енергії

Іноді виникає бажання зробити щось, що може здаватися неправильним. Ми стримуємо свої пориви, проте внутрішнє напруження нікуди не зникає.

– Перетворіть цю енергію на щось корисне: випишіть свої переживання в розповідь – комічну чи ліричну, помалюйте, задекоруйте свій дім тощо, – радять експерти.

За їхніми словами, саме так працює сублімація – механізм психіки, що дає нам змогу долати внутрішнє напруження через перенаправлення енергії на творчу діяльність.

Втеча у світ фантазій

Зараз ми живемо у світі невизначеності, і не кожен може з цим впоратися. Декому важливо мати можливість зануритися у власний світ, де безпечно і все підпорядковано їхнім правилам.

Це дає змогу знизити рівень стресу, адже втеча у світ фантазій дає змогу забути про проблеми та тривоги. Це додаткове джерело позитивних емоцій та енергії.

Гра для дорослих

Культурний досвід людини починається з гри, стверджував британський психоаналітик Дональд Віннікотт. Ба більше, здатність творчо осмислювати світ – це ознака здорової особистості.

Діти грають завдяки своїй свободі від обмежень дорослого життя. Дорослим теж властиво грати в ігри. Однак для дорослих гра полягає в умінні створювати щось своє і взаємодіяти з навколишнім світом.

Перешкоди на шляху до творчості

Людина прагне ділитися досягненнями з іншими, щоб відчути свою цінність. Але страх залишитися непоміченим часто заважає цьому. Ускладнити ситуацію може внутрішній критик, через що виникає фрустрація та відчуття безсилля. Однак є шанс побороти це.

Якщо ви відчуваєте нудьгу чи емоційний вакуум – це сигнал про те, що у вашому житті бракує спонтанності, а отже немає натхнення для творчості.

Розкрити потенціал

Психологи дали кілька порад, які допоможуть розкрити ваш творчий потенціал:

  • приділяйте час творчості. Нехай це будуть кілька хвилин на день або кілька годин на тиждень – головне, щоб це було регулярно;
  • не бійтеся помилятися. Помилки – це не привід зупинятися, а можливість для зростання;
  • надихайтеся. Читайте книжки, дивіться фільми, відвідуйте музеї, спілкуйтеся з творчими людьми;
  • спробуйте щось нове. Виходьте за межі своєї комфортної зони.

Експерти додали, що завдання психотерапевта полягає в тому, щоб допомогти вам повернутися до гри на символічному рівні. Це може означати новий погляд на ситуацію або відновлення здатності захоплюватися життям і пізнавати його у всій красі.

Джерело: Психологічна підтримка