Як розповіла терапевт Апарна Сагарам, є такі поради, які можуть нашкодити нашому психічному здоров’ю. Фахівчиня навіть назвала фрази, що заважають здоровому мисленню.
“Щастя – спільна для всіх мета”
– Щастя не має бути метою. Тому що воно схоже на будь-яку іншу емоцію – ви відчуваєте її, а потім вона зникає, – пояснила Сагарам.
Щастя як мета, яку суспільство покладає на нас, чи то певні речі, чи нові стосунки, чи діти, чи високооплачувана робота, як правило, не роблять нас по-справжньому щасливими, стверджує терапевт.
“Розлучення – це неправильно”
За словами фахівця, у шлюбі є речі, які можна поліпшити й виправити. Наприклад, частіше влаштовувати побачення або краще розподіляти обов’язки з прибирання.
– Але якщо ви в шлюбі з людиною, яка має інші погляди та переконання щодо виховання дітей чи сімейної ієрархії, для обох краще бути чесними з цього приводу, – каже Сагарам.
Тому, на її думку, для деяких людей розлучення безпечніше, аніж продовжувати залишатися в тяжкому шлюбі.
“Сім’я – це все”
У таке твердження, за словами терапевта, легко повірити та прийняти його, якщо ви зі згуртованої родини, де відкрите спілкування, довіра й підтримка є пріоритетами.
Але якщо йдеться про виховання в сім’ї, яка має багато серйозних проблем, прийняти таку пораду буде дуже складно, якщо й узагалі можливо.
“Важливо ставити інших на чільне місце”
За словами лікаря, це особливо шкідлива порада для тих, хто вважає себе любителем догоджати.
Наприклад, коли ви позичаєте гроші члену сім’ї, коли не можете собі це дозволити, ви просто відмовляєте собі у власних потребах і душевному спокої.
“Ви повинні мати дітей до певного віку”
– Очікування, коли слід почати думати про дітей, формуються залежно від вашої культури та виховання, – каже експерт.
Сагарам стверджує, що якщо ви не хочете дітей, то можете почуватися в пастці суспільних очікувань, які можуть не пасувати вам і не збігатися з тим, що важливо для вас.
Саме тому не потрібно дотримуватися систем переконань, які для вас позбавлені будь-якого сенсу, резюмує експерт.
Джерело: Huffpost