Як забути колишнього – поради психолога

Юлія Клєцова
Як забути колишнього – поради психолога

Про це розповіла психолог Ольга Даниліна, пише marieclaire.ru.

Також вона розповіла, що є три фази психологічного відновлення.

Фаза ревізії

Зигмунд Фрейд писав про те, як важливо “відірвати психічну енергію від коханого, але тепер втраченого об’єкта”. Але для того, щоб виринути з горя, треба спочатку віддатися хвилі. Не стримувати себе, дозволити сумувати, згадуючи все найсвітліше і найкраще, що пов’язане з колишнім, згадувати і незавершене – непроговорені образи, незжите почуття провини, незакінчені спільні плани.

Фаза утилізації

Коли перша гострота втрати спаде, спробуйте різко, безжально звільнитися від речей і фотографій колишнього партнера (краще, якщо ви просто все повернете йому!), Заборонити собі заходити на його сторінки в соціальних мережах, дзвонити спільним знайомим, щоб отримати інформацію. На це, безсумнівно, піде якийсь час. Коли ви перестанете стикатися з матеріальними носіями пам’яті про колишнього чоловіка, то будете готові до звільнення.

Читайте: Мисливці на секс: як не потрапити на гачок пікаперів-аферистів

Фаза сепарації

У вашій пам’яті немов починають текти два потоки життя – нинішнього і колишнього. У якийсь момент ви раптом виявляєте, що здатні без болю озиратися назад, не відчуваючи гніву і образи. Ви відчуваєте себе спостерігачем, перед яким річка пам’яті виносить на берег спогади про вчорашнє.

Порада:

Не намагайтеся відразу ж після важкого розставання вибудувати нові відносини, зробити партнера “пластиром” від душевного болю. Нічого доброго з таких відносин не виходить. Краще дати можливість власній душі відпочити, переосмислити гіркий досвід, стати сильніше. Для цього потрібен час. У кожного свій відлік – комусь знадобиться кілька місяців, комусь рік.

Раніше ми писали, як зберегти пристрасть у відносинах.