Пологовий будинок Лелека нагороджено Золотою медаллю якості JCI

Пологовий будинок Лелека нагороджено Золотою медаллю якості JCI

У грудні 2019 року пологовий будинок Лелека пройшов перевірку міжнародної об’єднаної комісії та отримав акредитацію Joint Commission International (JCI). Він став першим в Україні госпітальним закладом, відзначеним Золотою медаллю якості JCI.

Ще у 2018 році клініка пройшла перевірку на отримання української національної акредитації, а минулого року підтвердила високі стандарти якості на міжнародному рівні. Працівники закладу пишаються такою почесною відзнакою, адже для цього потрібна неабияка підготовка.

Усі лікарі проходили тренінги, зокрема, з виникнення надзвичайних ситуацій з різними варіантами сценаріїв, клініка підлаштовувала свої стандарти відповідно до вимог міжнародної акредитації.

Зараз дивляться

Що означає міжнародна акредитація Joint Commission International (JCI) та для чого вона потрібна?

Joint Commission International (JCI) – це міжнародна організація, яка займається розробкою стандартів якості та безпеки медичної діяльності, організацією навчання за цими стандартами та акредитацією медичних закладів відповідно до стандартів JCI.

Акредитація JCI – є однією з найпрестижніших в усьому світі. Це, насамперед, золотий стандарт якості, який прагнуть здобути медичні організації з метою підтвердження своєї професійності та дотримання міжнародних вимог під час надання послуг у сфері охорони здоров’я.

Сьогодні JCI співпрацює з понад ста медичними закладами в усьому світі, наразі акредитовано приблизно понад 1,5 тис. організацій у сфері охорони здоров’я в усьому світі. Основна ціль організації – підвищити якість медицини у світі та стимулювати медичні заклади до покращення відповідно до міжнародних вимог.

Кожен заклад проходить акредитацію за власною ініціативою. Перевірку проводять експерти Міжнародної об’єднаної комісії, які звертають увагу на все – від якості ліків та обладнання до дипломів лікарів та дотримання правил пожежної безпеки. Після отримання відзнаки заклад повинен підтверджувати її через кожні три роки, адже з часом правила JCI оновлюються та доповнюються.

Пологовий будинок Лелека нагороджено Золотою медаллю якості JCI

– Акредитація JCI забезпечує медичні заклади процесами, що сприяють вдосконаленню в різних галузях: від підвищення рівня освіти персоналу до демонстрації провідних практик в умовах лікарні.

Ми вдячні команді пологового будинку Лелека за їх зусилля стати медичним закладом міжнародного рівня, за відданість своїй місії в наданні якісної медичної допомоги та в організації безпеки пацієнта у медичному закладі, – сказав Пол Чанг, віце-президент з акредитації, стандартів і вимірів JCI.

Які переваги отримує пацієнт, користуючись послугами медичного закладу, акредитованого JCI:

 • імідж закладу;
 • гарантований рівень безпеки;
 • інформаційна підтримка пацієнтів;
 • впровадження сучасних методів лікування;
 • високі вимоги до лікарів та медичного персоналу;
 • постійне вдосконалення системи лікування та менеджменту;
 • дотримання норм пожежної безпеки та зберігання медичних препаратів.

Пологовий будинок Лелека – молодий та сучасний медичний заклад, заснований у 2016 році та розташований у Києві – у Пущі-Водиці. Тут надають кваліфіковану акушерську, гінекологічну та неонатологічну медичну допомогу відповідно до міжнародних медичних стандартів.

Пологовий будинок Лелека нагороджено Золотою медаллю якості JCI

– На днях відкритих дверей ми постійно проводимо опитування, що важливо для пацієнтів під час обрання медичного закладу. Насамперед вони відповідають – якість медичної допомоги. А як ми можемо її довести?

Якщо ми скажемо про це самі – це буде не дуже переконливо. А якщо це підтвердить міжнародна авторитетна організація, це буде більш вагомо, мені здається, – поділився генеральний директор Валерій Зукін.

Також він додає, що клініка зацікавлена у наданні послуг для іноземців, хоча зараз серед пацієнтів такі є, проте цей відсоток невеликий. На його думку, така практика необхідна не як масовий чинник, а як підтвердження світового визнання.

Лелека отримала Золоту медаль якості JCI у 2019 році. Протягом року клініка переймала досвід іноземних колег, консультувалася з закладами, які уже пройшли перевірку, проводила тренінги та навчання для персоналу.

– Це була дуже серйозна та клопітка робота для того, щоб все, що написано на папері, збігалося з дійсністю. Нам вдалося підготуватися до акредитації за період менше двох років, тоді як наші іноземні колеги витрачали на це 3-5 років.

Справа у бажанні та волі вищого керівництва – вони дуже хотіли цього. Крім того, усі працівники закладу підхопили цю ідею, і ми працювали, як один злагоджений механізм, – розповіла Людмила Сідельник, головний менеджер якості пологового будинку Лелека.

Пологовий будинок Лелека нагороджено Золотою медаллю якості JCI

Основні напрями клініки:

 • спостереження вагітності;
 • ведення пологів;
 • спостереження вагітності та ведення пологів з високими ступенями ризику;
 • оперативна гінекологія;
 • неонаталогія.

За словами керівників медичного закладу, наразі у них в планах – підтвердити акредитацію через три роки, отримати додаткову сертифікацію за окремими клінічними програмами, а також донести до пацієнтів важливість відзнаки.

– У квітні у нас пройде конференція для лікарів, тому що ми розуміємо: чим більше в Україні буде закладів, сертифікованих JCI, тим більше вона буде приваблива для медичного туризму, більше довіри буде до українських лікарів, – додав Валерій Зукін.

Пологовий будинок Лелека відкрито в кінці 2016 року. На 31 січня 2020 року в ньому народилося 4 854 дитини.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка