100 років і більше: учений засумнівався у справжності статусу багатьох довгожителів

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
літні люди

депозит

Старший науковий співробітник Центру лонгітюдних досліджень Університетського коледжу Лондона Сол Джастін Ньюман розповів, що більшість довгожителів, старших за 100 років, насправді є фейковими, а їхній реальний вік менший, ніж вони стверджують.

Фейкові довгожителі

За словами вченого, тема фейкових довгожителів зацікавила його в 2010-х роках. Ньюман каже, що він відстежив 80% людей, старших за 110 років у світі (інші 20% – із країн, які не можна проаналізувати). З’ясувалося, що з них майже ніхто не має свідоцтва про народження.

– У США таких людей понад 500, і лише семеро мають свідоцтво про народження. Що ще гірше, лише близько 10% мають свідоцтво про смерть, – розповів Ньюман.

Блакитні зони

Зокрема, вчений критикує концепцію так званих блакитних зон – регіонів світу, де начебто спостерігається підвищена концентрація історичних довгожителів порівняно з рештою планети.

– Окінава в Японії є однією з таких зон. У 2010 році було проведено огляд, згідно з яким 82% людей, старших за 100 років, у Японії виявилися мертвими. Секрет дожити до 110 полягав у тому, щоб не реєструвати свою смерть, – пояснює Ньюман.

Науковець зазначає, що за урядовими даними Японії, населення Окінави має найгірше здоров’я в країні, їсть менше овочів і вживає багато спиртного.

Джастін Ньюман доходить висновку, що бум “довголіття” в бідних регіонах (такою є й Окінава на тлі решти Японії) ґрунтується на шахрайствах із пенсійними виплатами та помилках в документуванні віку людини.

Мертві душі

Те саме стосується інших “блакитних зон”, переконаний Ньюман.

– У Греції, за моїми підрахунками, принаймні 72% довгожителів були мертвими, зниклими безвісти. Це, по суті, шахрайство з пенсіями, – розповів він.

Наприклад, в Італії 1997 року було виявлено мертвими близько 30 тис. одержувачів “живих” пенсій.

Люди без дня народження

За словами Ньюмана, більшість “довгожителів” насправді концентруються в найбідніших і найпроблемніших регіонах своїх країн.

Крім проблем із відсутністю документів або відвертою їхньою фальсифікацією часто довгожителі справді самі не знають справжньої дати свого народження.

– У це складно повірити на перший погляд, але навіть багато людей середнього віку не пам’ятають, скільки їм років, – каже вчений.

Джерело: The Conversation