Вчені виявили, що устриці можуть боротися зі стійкими супербактеріями. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS One.
НРЕ і секрети боротьби із супербактеріями
Досліджуючи сіднейських скельних устриць через їхню здатність виживати в забруднених водах із різноманітними мікробами, науковці дізнались чимало цікавинок.
Наприклад, що рідина молюсків, яка виконує функції, схожі на нашу кров, містить унікальні білки, здатні вбивати інфекційні бактерії і підвищувати ефективність антибіотиків.
Це стало основою дослідження, яке зосередилось на напівочищеному екстракті білка гемолімфи (HPE). Під час тестування було встановлено, що речовина ефективна проти деяких видів стрептококів, а в комбінації з антибіотиками діє набагато потужніше.
Ще однією важливою характеристикою HPE є його здатність впливати на біоплівки — захисні структури, які бактерії формують на поверхнях, щоб бути невразливими до антибіотиків.
Протягом експериментів природний засіб не лише зруйнував наявні біоплівки, а й не дав змоги їм відновитися.
Отже, якщо раніше устриці вважалися лише делікатесом і афродизіаком, тепер вони можуть стати нашими союзниками у боротьбі з антибіотикорезистентністю.
Джерело: PLOS One