У Японії класифікація важкості теплових ударів поповнилася новим рівнем – “найважчий ступінь”

спека, літня жінка
Джерело: Depositphotos

Японська асоціація невідкладної медицини планує додати “найважчий рівень” до наявної трирівневої класифікації тяжкості теплового удару. Про це медики оголосили на онлайн-пресконференції 8 липня.

Кількість людей з тепловими ударами стрімко зростає

Цей крок спрямований на порятунок життів пацієнтів з найважчими випадками теплового удару, який може призвести до смерті. Адже кількість людей, яких доставляють до травмпунктів з таким діагнозом, в Японії стрімко зростає.

Раніше тяжкість теплового удару була класифікована за трьома ступенями:

Зараз дивляться
  • легкий (I ступінь) із запамороченням, рясним потовиділенням і болем у м’язах;
  • середньої тяжкості (II ступінь) з головним болем, блювотою та втомою;
  • тяжкий (III ступінь) з порушенням свідомості та судомними нападами.

За даними асоціації, дослідження в різних країнах показали, що серед важких станів ІІІ ступеня найважчі – з глибокою температурою тіла 40 °C або вище та нездатністю спілкуватися – мали вищий рівень смертності, ніж у інших пацієнтів III ступеня.

Смертність сягає 37%. Чим допоможе зміна класифікації

У багатьох випадках глибокі вимірювання температури тіла не проводилися навіть у пацієнтів з температурою 40°C або вище та важкими порушеннями свідомості.

Смертність серед таких пацієнтів у лікарнях досягала 37%.

Асоціація невідкладної медицини заявила, що якісне охолодження тіла таких постраждалих дало б позитивні результати і, можливо, врятувало б їм життя. Але процедура глибокого охолодження потребує навчання медиків, які надають допомогу у разі теплового удару.

Асоціація також зазначила, що в умовах надзвичайно спекотної погоди по всій країні теплові удари вже завдали шкоди суперкатастрофічного рівня. Тож зміна класифікації може певною мірою допомогти в лікуванні найтяжчих пацієнтів.

Джерело: The Mainichi

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка