Через війну та інші трагічних обставин в Україні є багато психологічно вразливих людей.
Перша леді України Олена Зеленська поділились основними правили комунікації з людьми, які перебувають у вразливому психологічному стані.
Які люди психологічно вразливі
Люди, які є психологічно вразливими, зазвичай, страждають на депресію, емоційне вигорання, посттравматичний стресовий розлад тощо.
Перша леді наголосила, що більшість людей, які мають проблеми з ментальним здоров’ям, це усвідомлюють.
– Вони можуть проходити психотерапію або використовувати медикаментозне лікування. Тому їм особливо прикро бачити, як колеги перешіптуються за спиною, – сказала Олена Зеленська.
Як спілкуватися з психологічно вразливими людьми
Дружина президента говорить, що таких осіб важливо підтримувати та уникати їхньої стигматизації. Це особливо актуально у взаємодії з людьми, які мають тимчасові труднощі з ментальним здоров’ям, оскільки у вразливому стані може опинитися будь-хто з нас.
Пані Олена сказала, що часто за осудом маскується страх, який люди не усвідомлюють, вони думають: а раптом це станеться і зі мною.
Перша леді пояснила, якщо ваша близька людина перебуває у депресії, це викликає розгубленість або роздратування. Тому необхідно звернутися за консультацією до фахівця.
Експерт надасть рекомендації, як взаємодіяти з людиною, не “рятувати” її, а поводитися так, щоб усім було максимально комфортно.

Джерело: Олена Зеленська