Історичний день: ВООЗ схвалила першу в світі вакцину від малярії

Історичний день: ВООЗ схвалила першу в світі вакцину від малярії
Джерело: Depositphotos

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) затвердила першу в світі вакцину проти малярії RTS,S. Речовина може значно поліпшити ситуацію із захворюваністю в світі, зокрема в Африці.

Про це заявив очільник ВООЗ Тедрос Гебреєсус на конференції у Женеві.

– На початку своєї кар’єри я займався дослідженням малярії та з нетерпінням чекав того дня, коли у нас з’явиться ефективна вакцина проти цієї давньої та страшної хвороби. І сьогодні цей день настав, це історичний день, – зазначив Тедрос Гебреєсус.

Ефективність препарату досить обмежена.

Зараз дивляться

Під час проведення дослідження серед дітей в Африці він запобігав лише 39% випадків зараження і 29% випадків перебігу захворювання у важкій формі.

Пізніше фахівці з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини виявили, що серед вакцинованих дітей на 70% скоротилася кількість випадків госпіталізації або смерті.

Попри це, організація все ж рекомендує застосовувати речовину. На думку її представників, вакцина може рятувати життя десятків тисяч людей щороку.

Водночас препарат RTS, S повністю безпечний, відзначають у ВООЗ.

Малярія – інфекційне захворювання, заразитися можна через укус самки комара роду Anopheles. Може призвести до тяжких наслідків, зокрема до смерті. Хворобу можна вилікувати, якщо вчасно звернутися по допомогу.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка