На 12-й день життя сина лікарі запитали, як він із таким серцем ще живий

Лариса Божко журналістка розділу Здоров'я
пробіг під каштанами

Кожного року останньої неділі травня, коли святкують День Києва, на Хрещатику в Києві проходить пробіг Під каштанами, мета якого – збір коштів для дитячих медичних закладів.

Цьогоріч пробіг відбувався у 29 раз заради збору коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, де рятують життя навіть крихіткам.

 – Навіть під час війни, такі добрі традиції треба берегти, – сказав учасник всіх пробігів Під каштанами, генеральний директор НДСЛ Охматдит Володимир Жовнір. – У День Києва — 29 травня, я біжу Пробіг під каштанами. Ця подія не тільки про здоров’я, але і про благодійність, а зараз ще і про Київ та про Україну!

Володимир Жовнір закликав всіх українців, де б вони не були, приєднатися до благодійного пробігу заради дитячих сердець и заради об’єднання українців, яких війна розпорошила по всьому світу.  Свої символічні 5 км українці пробігли і у Відні.

Учасники пробігу Під каштанами у Відні. 2022 р.

Учасниця київського пробігу Під каштанами з 2013 року Олена Листопад зібрала на захід групу українців, що через війну знайшли прихисток в Австрії.

У найбільшому міському парку Відня знайшлася ціла алея старих каштанів, де й провели пробіг.

На акцію зібралися представники Києва, Одеси, Полтави. Перед стартом юні українки Леся та Ярина заспівали гимн УПА. Ярина – учениця однієї з київських музичних шкіл акомпанувала на бандурі.

Гімн УПА під каштанами.

На пробіг українці прийшли з дітьми. Дітки теж пробігли свою дистанцію у 200м. Серед них були ті, хто вперше брав участь у заході разом з батьками.

Українські діти беруть участь у пробігу Під каштанами Відня. 2022 р.

Прийшов з мамою і колишній пацієнт Центру дитячої кардіології та кардіохірургії чотирирічний Михайлик Нелеп з Одеси.

Михайлик живе звичним життям.

Його мама Ганна розповіла свою історію.

 – Зараз моєму синочкові Михалику чотири роки. Він живе завдяки лікарям Центру дитячої хірургії, – сказала Ганна. –  Тому ми не могли проігнорувати пробіг Під каштанами.

Коли Михалйик народився, все начебто було добре. Він прийшов у цей світ вчасно, сам дихав. Та перед випискою педіатр таки почув шум у серці і порадив зробити УЗД.

 – На ультразвукове дослідження ми потрапили на 12-й день, – продовжила розповідь Ганна. – Там здивувалися, що з такою картиною, яку побачили лікарі на екрані апарату УЗД, ми ще живі. Синочка образу ж забрали до реанімації і збиралися терміново оперувати.

У Михайлика виявили важку вроджену ваду серця – атрезію аорти. У дитини були дефекти передсердя та міжшлункової перегородки.

Трошки пізніше лікарі були здивовані вдруге – стан дитини не погіршувався, і вони припустили, що є додаткові судини, які стабілізують роботу маленького серця. Так воно й було. Пучок перекручених судин сховався за серцем, тому його розпізнали не одразу.

Уже наступного дня маленького Михайлика відвезли до Києва.

 – Лікар Куркевич Андрій Казимирович обстежив Михайла і відправив його додому – рости, – продовжила Ганна. – А в 4,5 місяці нас прооперували: перешили судини, прибрали інші вади і знову відправили рости.

Коли хлопчику виповнилося 11 місяців і батьки привезли його на контрольне обстеження, лікарі вирішли, що час робити радикальне хірургічне втручання і замінили клапан, встановивши штучний. Після цього Михайлик почувається себе дуже добре і росте звичайною дитиною.

Він полюбляє гратися машинками і спостерігати, як працює будівельна техніка. Можливо, стане будівельником, адже в сім’ї є представники цієї професії, і буде відбудовувати нову Україну.

Після приїзду до Відня через воєнні дії в Україні, Ганна з синочком потрапила на обстеження до австрійського дитячого кардіолога.

– Місцевий лікар був у захопленні від роботи українських дитячих кардіохірургів. Клапан працює добре і, сподіваюсь, його вистачить на довгі роки. Наші лікарі обіцяли, що до підліткового віку. Та може ще й довше. Низький уклін кардіохірургам за їхню працю. Ми три роки збиралися пробігти Під каштанами, і ось нарешті спромоглися. На жаль, не в Україні. Але, сподіваюсь, наступний пробіг буде в рідній Одесі чи в Києві, який теж уже став для нас рідним, обов’язково, – пообіцяла Ганна.

Про те ж саме мріють і інші учасники заходу. Пробіг їх об’єднав далеко від рідного краю, домівки, але добрі справи можна робити будь-де, будь-коли.