На зміну Омікрону прийшов Еріс: кількість випадків Covid-19 у світі знову зростає

Валентина Андрейко журналістка
коронавірус

У світі дедалі частіше реєструють новий варіант уже відомого штаму коронавірусу Омікрон, який назвали Еріс (Eris). Він швидко поширюється у Великій Британії, Індії та інших країнах.

Старший епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керкхове заявила, що Еріс – найбільш заразний субваріант. Він має мутації, що дають йому змогу “прилипати” до клітин і легко розмножуватися.

Приміром, у Великій Британії Еріс виділили лише 31 липня цього року, за короткий час він вже став другим за поширенністю. Симптоми Ерісу такі ж, як у штама Омікрон: біль у горлі, кашель, слабкість, біль у м’язах, підвищенна температура, нежить.

За повідомленнями британської преси, в країні знову зафіксоване зростання захворюваності на  Covid-19 – за неповний місяць кількість випадків коронавірусної хвороби збільшилася на 200 тис. людей.

Новий штам Еріс призвів до збільшення масштабів інфікування і в Індії. Хоча вчені припускають, що це може свідчити не про агресивність нового субваріанту коронавірусу, а про ослаблення імунітету населення після пандемії.

Адже, за даними статистичного сайту Worldometers, за рівнем захворюваності Індія посідала друге місце після США. Якщо в США за період пандемії виявили 107,5 млн випадків Covid-19, то в Індії – 45 млн. На третьому місці була Франція – 49 млн випадків Соvid-19.

Усього ж у світі захворіло 692 млн людей.

Від початку пандемії Covid-19 в Україні  було зафіксовано понад 5,5 млн випадків.

І зараз, після оголошення про закінчення пандемії, не припиняється спостереження за циркулюючими штамами коронавірусу. Він же нікуди не подівся.

Нині на території України циркулює близько 14 різних штамів коронавірусу. Про це повідомив Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

– У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають, – сказав Кузін.

Субваріант Еріс поки що не виявлений.

Головний державний санітарний лікар переконаний, що при всіх варіантах актуальною залишається вакцинація. Її і зараз можна отримати безоплатно у сімейного лікаря.

Кузін повідомив, що й досі понад 12 млн українців не зробили перше бустерне щеплення проти Covid-19, тоді як загальний рекомендований курс вакцинації – чотири щеплення.

– Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, тим, хто перебуває у групі ризику, необхідно подбати про захист та вакцинуватися, — зазначив Ігор Кузін.