Минулого місяця благодійна організація Дитяче товариство (The Children’s Society) опублікувала звіт, згідно з яким у Великій Британії зафіксовано найнижчий рівень щастя серед молоді. І це попри те, що Європа, особливо ЄС, вважається однією з найбільш розвинених частин світу.
– У Великій Британії зафіксували найбільше нещасних молодих людей – 25,2% опитаних вказали на невдоволення своїм життям. За Британією йдуть Польща (24,4%) і Мальта (23,6%), – зазначається у повідомленні.
Як зауважив менеджер з політики та зв’язків з громадськістю The Children’s Society Джек О’Ніл, результати звіту викликають тривогу та ілюструють неприйнятну картину добробуту дітей у Великій Британії.
– Вони ясно показують, що молоді люди у Великій Британії відчувають нижчий рівень щастя і задоволеності життям порівняно зі своїми однолітками по всій Європі, і що добробут молодих людей також знижується, – зазначив О’Ніл.
Фінансові обмеження
Серед можливих причин учені назвали вплив соціально-економічної нерівності. Зокрема, зараз країна посідає четверте місце за рівнем нестачі продовольства: 11% 15-річних підлітків пропускають прийоми їжі через брак грошей.
Також економічна криза у Великій Британії впливає на можливості молодих людей відпочивати або насолоджуватися спілкуванням із друзями чи родиною.
Багато сімей у Великій Британії повідомили про труднощі з оплатою свят і позакласних заходів для своїх дітей, а в деяких випадках навіть особистих свят: 41% опитаних заявили, що не можуть дозволити собі такі заходи.
Крім того, 50% дітей говорять, що брак грошей не дає їм змоги брати участь у шкільних екскурсіях та інших розвагах.
Психологічні проблеми
Окрім фінансових обмежень, діти розповіли про психологічні проблеми. Занепокоєння їхніх батьків з приводу того, як звести кінці з кінцями, передається молодим людям, посилюючи тривогу.
Поряд зі зростанням цін діти також занепокоєні злочинністю, безпекою в інтернеті та проблемами довкілля.
Також 14,3% молодих людей повідомили, що незадоволені своїм шкільним досвідом, зокрема, відзначивши проблеми безпеки в навчальних закладах і булінг.
Джерело: Euronews