ВООЗ дала перше офіційне визначення постковідного синдрому

Ольга Тетеріна редакторка стрічки
головний біль

депозит

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційне визначення поняттю постковідний синдром.

Відповідну інформацію опублікували на сайті організації. Експерти запропонували опитування із 45 пунктів. У ньому взяли участь 460 фахівців та пацієнтів з різних країн світу.

– Організація консультувалася з пацієнтами, клініцистами та іншими зацікавленими сторонами, щоб отримати це визначення стану після Covid-19. У визначенні цього поняття взяли участь з 44 країн, – зазначили у ВООЗ.

Згідно з підсумковим визначенням, виникнення постковідного стану спостерігають у пацієнтів, які перехворіли на Covid-19, через три місяці. Симптоми тривають як мінімум два місяці та не можуть бути пояснені іншими діагнозами. При цьому в деяких випадках вони проявляються вже з моменту зараження.

Серед симптомів синдрому відзначають: нестачу дихання, когнітивні розлади, постійна втома та деякі інші симптоми, які заважають повсякденному функціонуванню. Також вони час від часу можуть посилюватися або ж послаблюватися.

У ВООЗ додали, що визначення постковідного синдрому допоможе краще його діагностувати, відокремлюючи від інших хвороб і нездужань, і, як наслідок, швидше починати його лікування. Організація продовжить вивчати цей синдром в міру надходження нових даних і розширення польових досліджень.

Дослідження, яке провели у Великій Британії, свідчить про те, що кожна сьома людина, яка перехворіла на коронавірус, відчуває симптоми хвороби ще щонайменше 12 тижнів після хвороби – тобто має постковідний синдром.

Найпопулярнішими симптомами цього синдрому у Великій Британії є втома, біль у м’язах, труднощі з концентрацією уваги, втрата смаку та запаху. Детальніше про дослідження постковідного синдрому – читайте на Фактах ICTV.