Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) випустила нові Керівні принципи за якістю повітря, в яких знизила допустимі норми забруднення. Востаннє документ оновлювали в 2005 році.
Фахівці організації проаналізували понад 500 різних наукових робіт, і дійшли висновку, що раніше дозволені концентрації забруднюючих речовин завдають непоправної шкоди здоров’ю, наприклад, призводять до передчасної смерті понад 7 млн осіб і викликають групи захворювань:
- порушення розвитку і функцій легень,
- респіраторні інфекції,
- загострення астми,
- серцево-судинні та нейродегенеративні захворювання,
- діабет
Згідно з новими рекомендаціями ВООЗ, концентрації повинні бути знижені:
- у чотири рази у двоокису азоту (NO2), що викидають в атмосферу при спалюванні палива, зокрема, дизельні двигуни;
- у чотири рази в крупнодисперсних частинок діаметром до 10 мікрометрів;
- в два рази у тонкодисперсних частинок діаметром меншим за 2,5 мікрометрів (діаметр людської волосини становить близько 50-100 мікрометрів).
Ці частинки виділяються на промислових підприємствах або дорогах, а також на будівництвах.
Вчені дійшли висновку, що забруднення повітря стало найнебезпечнішою екологічною загрозою для здоров’я людини. Найчастіше від викидів в атмосферу страждають країни з середнім і низьким рівнем доходу, розповів гендиректор ВООЗ Тедрос Гебрейесус.
За інформацією ВООЗ, в 43% країн немає стандартів якості повітря, а в 2019 році абсолютна більшість людей (90%) проживало в районах з перевищенням норм забруднення.
Джерело: Сноб