Чи можна займатися спортом у спеку – поради тренера

Ольга Тетеріна редакторка стрічки Марина Мелехова редактор розділу Медицина
Спортом у спеку - поради тренера

Літо 2024 року дивує аномально високими температурами. У людей, які ведуть здоровий спосіб життя, може виникнути питання – чи можна тренуватися у спеку, адже це може суттєво вплинути на самопочуття та продуктивність.

Поради професійного тренера Петра Навойтка допоможуть ефективно займатися навіть у найспекотніші дні.

Як займатися спортом у спеку

Коли термометр показує рекордно високі температури, тренер рекомендує визначитися з часовим діапазоном для занять спортом.

Найкращий час для тренувань влітку – до 8 ранку. У цей час повітря ще не таке гаряче, тому ризик перегріву, сонячного або теплового удару мінімальний.

Якщо ж ви не любитель раннього підйому, альтернативою може стати пізній вечір, після 18.00. Сонце вже не таке активне, а температура починає спадати.

– Для того, щоб займатися вдома, потрібно створити відповідні умови: температура повітря має бути в межах 24-25 °C, а кімната – добре провітреною. Час тренування особливого значення не має – це вже як людині зручно і як організм переносить навантаження, – зазначив тренер.

Захист від активного сонця

Правильна підготовка до тренування у спеку – запорука гарного самопочуття. Тому варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • вибирайте спортивний одяг з легких матеріалів, наприклад, бавовни або спеціальних синтетичних тканин, що добре проводять повітря та дають змогу шкірі дихати. Найкраще за все – світлих відтінків, бо вони відбивають сонячні промені та допомагають уникнути перегріву;
  • головний убір допоможе захистити голову та обличчя від прямих сонячних променів;
  • темні окуляри у спеку просто необхідні, оскільки оберігають очі від впливу шкідливого ультрафіолету;
  • з цієї ж причини використовуйте крем із високим рівнем захисту (SPF 30 і вище).

Крім того, для ефективного тренування у спеку важливо дотримуватися питного режиму, вживаючи достатню кількість води до, під час і після тренування.

Петро Навойтко радить пити близько 10 склянок на день. Це допоможе уникнути зневоднення і перегріву організму.

– У спекотні дні знижуйте інтенсивність тренувань і не перевантажуйте себе. Неважливо, які вправи робити, має значення лише інтенсивність виконання, – нагадує тренер.

За його словами, підбір вправ залежить не від пори року, а умов для комфортного тренування. Якщо ж ви відчуваєте запаморочення, слабкість, нудоту або сильну втому, припиніть заняття і знайдіть прохолодне місце для відпочинку.

Пам’ятайте, що ваше здоров’я – на першому місці. Слухайте своє тіло, щоб тренування приносили тільки користь і задоволення.