Прогулянка чи спортзал: де спалюється більше калорій

ходьба
Джерело: Depositphotos

Ходьба — найпопулярніша аеробна фізична активність у Сполучених Штатах: у 2018 році 111 млн людей вийшли на доріжки з метою зайнятися фітнесом.

А 57,8 млн американців віддали перевагу пішим прогулянкам.

На перший погляд, одна фізична активність нічим не відрізняється від іншої. Але, якщо придивитися…

Зараз дивляться

Не те саме

Ходьба – це найчастіше вправа, яку ви виконуєте на вулиці, в міському чи заміському середовищі або в тренажерному залі на доріжці. Ви ставите перед собою мету – пройти певну кількість кроків чи подолати відстань в якомусь темпі.

Ходьба по 10 хвилин на день — це простий спосіб розпочати або повернутися до здорового режиму життя.

А піші прогулянки – це неквапливе пересування на свіжому повітрі десь у парку, лісі, на лузі. Гуляючи, ви спостерігаєте красу природи.

Поєднує їх те, що  обидва ці види фізичної діяльності – вправи для серцево-судинної систем із низьким рівнем впливу, які можуть допомогти вам контролювати кров’яний тиск і рівень холестерину.

 – Вони також чудові для вашого серця, – говорить кардіологиня Фахмі Фарах. – Ходьба є однією із найкращих вправ для здоров’я серця у будь-якому віці, зокрема для людей із серцевими проблемами та захворюваннями.

Піші прогулянки також корисні для серця і забезпечують більш високе спалювання калорій за менший проміжок часу. Жодна з цих вправ не краща за іншу.

Вони обидві покращують роботу серця та легенів, і як піші прогулянки, так і ходьба можуть допомогти вам схуднути.

Ви хочете спалити якнайбільше калорій – вирушайте в похід.

Кількість калорій, які ви можете спалити в поході та на прогулянці, найбільше залежить від вашої ваги, класу стежки та ваги, яку ви несете на спині. Інші фактори охоплюють погоду, ваш вік і стать, а також нерівність місцевості.

Згідно з дослідженнями, піші прогулянки на свіжому повітрі  розширюють ваш світогляд.

Хоча ви можете спалити близько 100 калорій за милю ходьби, можна легко подвоїти цю цифру під час походу. І якщо ви закинете за спину важкий рюкзак і подолаєте крутий і важкий рельєф, це число може зрости до понад 500 калорій на годину.

Немає часу їхати на природу? Вирушайте в міський похід, де ви завантажуєте рюкзак і гуляєте по горбистому району. Якщо ви використовуєте трекінгові палиці і рухаєтеся швидким темпом, рухи руками додають інтенсивності до вашого аеробного тренування, допомагаючи прискорити спалювання калорій.

Найдешевший варіант фітнесу

Прогулянки безкоштовні. Просто оберіть зручний одяг та взуття і йдіть до дверей.

Хоча піші прогулянки самі по собі не є небезпечними, вони приховують у собі ризики. Походи можуть бути тяжкуватими для новачків, які не знайомі з рельєфом місцевості.

Йдіть від стресу

І ходьба, і піші прогулянки допомагають зменшити стрес, як і більшість видів фізичної активності. За даними Американської асоціації тривоги та депресії, фізичні вправи також чудово підвищують пильність і концентрацію, зменшують втому та покращують ваші загальні когнітивні здібності.

Але піші прогулянки дають додаткові заспокійливі переваги, оскільки проводяться на природі.

Джерело
CNN
Теги
Поради
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка