Чи можуть мобілізувати з плоскостопістю: відповідає експерт

Анна Голішевська редакторка стрічки
Чи можуть мобілізувати з плоскостопістю: відповідає експерт

Придатність призовників та військовозобов’язаних до військової служби зазвичай визначає військово-лікарська комісія (ВЛК), яку обов’язково повинен пройти будь-який призовник.

Саме військово-лікарська комісія вирішує, чи може людина за станом здоровʼя воювати та виконувати бойові завдання. За законом, є перелік хвороб, з якими не можна проходити військову службу. Чи належить до них плоскостопість – читайте в матеріалі.

Чи можуть мобілізувати з плоскостопістю: просте пояснення

За словами юриста Ростислава Кравця, найчастіше з такою хворобою призначають обмежену придатність у воєнний час. У мирний час такий військовий непридатний, а у воєнний – обмежено придатний. Тобто їх мобілізують, а далі командир з огляду на те, що військовий має такі вади здоров’я, відповідним чином даватиме бойові розпорядження або накази про те, чим саме ця особа буде займатися в ЗСУ.

Чи можуть мобілізувати з плоскостопістю: що говорить законодавство

Але оскільки  у 2024 році термін обмежено придатний прибрали, то діють інші норми. Згідно Наказу МО України № 262 від 27.04.2024 року  Про затвердження Змін до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України з деякими видами плоскостопості можна бути придатним до військової служби в ЗСУ.

Згідно зі статті 62 непридатними та виключеними з війскового обліку можуть бути люди зі значними порушеннями функцій стопи. А саме  – кінська, п’яткова, варусна, порожниста стопа та інші необоротні різко виражені викривлення стоп, що роблять неможливим користування стандартним взуттям.

Плоска стопа без клінічних проявів є варіантом норми. При плоскостопості сплощення склепіння часто не викликає ніяких суб’єктивних розладів, тому не може бути підставою для застосування статті 62, пункту А (про виключенняз війскового обліку) .

Стаття 62, пункт А передбачає фіксовану плоскостопість, яка виникає в результаті декомпенсації вальгусної стопи або внаслідок дитячої та юнацької плоскостопості, яка з чисто м’язової форми перейшла у зв’язково-суглобову фіксовану деформацію.

Categories: Медогляд