Навіть якщо немає остеопорозу: ці прості поради вчених убережуть від перелому стегна

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
літні люди

пексель

Команда австралійських учених із Сіднейського технологічного університету під час дослідження сформулювала прості стратегії зміцнення кісток, які допоможуть уникнути перелому стегна не тільки тим, хто перебуває в групі підвищеного ризику.

Вчені нагадують, що перелом стегна, особливо у літніх людей, різко збільшує ризик смерті. Близько 37% чоловіків і 20% жінок помирають протягом року від цієї травми, яка завдає болю і страждання, втрати мобільності та незалежності, а також збільшує витрати на охорону здоров’я.

За словами видатного світового дослідника остеопорозу, професора Туана Нгуєна, людям важливо вживати простих заходів для поліпшення здоров’я своїх кісток, навіть якщо у них немає остеопорозу.

Як зазначив учений, остеопороз – це захворювання, що характеризується слабкістю і ламкістю кісток, спричинене втратою кісткової маси. У людей з остеопорозом найвищий ризик перелому стегна, і фармакологічне лікування може знизити цей ризик приблизно на 50%.

За словами професора, мінеральну щільність кісток можна змінити, і навіть невеликі поліпшення зменшують ризик перелому.

– На здоров’я кісток впливають такі фактори способу життя, як паління, фізична активність і харчування, включно з вітаміном D і споживанням кальцію з їжею, – каже дослідник.

Учені проаналізували дані епідеміологічного дослідження остеопорозу Даббо за участю 3 тис. осіб, старших за 60 років.

З’ясувалося, що між першою когортою в 1988-1992 роках і другою в 1999-2001 роках мінеральна щільність кістки збільшилася на 3%. За той самий період кількість переломів стегна знизилася на 45%, причому це зниження було пов’язане з підвищенням мінеральної щільності кісток на 10%.

Професор Нгуєн провів паралель із ременем безпеки автомобіля: пристібання ременя може принести мало користі людині, тому що ймовірність потрапити в автомобільну аварію дуже мала, але ми знаємо, що ця проста дія дійсно рятує життя.

Також і незначні зміни у способі життя можуть призвести до суттєвого зниження ризику переломів, зазначив учений.