Онкоскринінг: як безкоштовно зробити мамографію в Україні

мамографія
Джерело: Depositphotos

Під час війни медичні заклади продовжують працювати і надавати допомогу пацієнтам. Зазвичай мамографію грудних залоз призначають жінкам після 40 років.

В Національній службі здоров’я України повідомили, що обстеження можна пройти в медичних закладах , які уклали договір з нею на пакет Мамографія.

За потреби жінки до 40 років можуть зробити мамографію в поліклініках, які надають амбулаторну допомогу та мають необхідне обладнання.

Зараз дивляться

Як безкоштовно зробити мамографію 

  • потрібно мати направлення від сімейного лікаря чи вузького спеціаліста;
  • із направленням від лікаря потрібно прийти в медичний заклад, який надає послуги за пакетом Мамографія. Адресу закладу підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

У НСЗУ уточнили, що у послугу мамографії входить консультація, рентгенографічне дослідження молочних залоз у двох проекціях, аналіз та опис результатів, запис результатів на цифровий носій.

Перед візитом можна зателефонувати в обраний медзаклад для проведення обстеження, щоб уточнити, чи є там необхідне обладнання і фахівці. Контакти всіх медичних закладів є у відкритому доступі на їхніх вебсайтах чи сторінках місцевої влади.

Нагадаємо, що мамографія – це рентгенівське обстеження молочних залоз. За допомогою цього методу можна виявити рак грудей на ранній стадії, навіть ті пухлини, які не вдається виявити лікаря пальпацією. Повністю виключити злоякісність можна тільки в результаті проведення біопсії.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка