Деяких трав’яних чаїв варто уникати влітку, особливо перед виходом на сонце, бо на шкірі вже за день можуть з’явитися пігментні плями.
Це якщо в чаї були фотосенсибілізуючі трави. А якщо фототоксичні, то набряки, еритеми, сверблячі папули й навіть опікові рубці, які можуть зникнути аж за два роки.
Польська лікарка Агнешка Нікель написала ціле дослідження стосовно фотосенсибілізуючих і фототоксичних трав і рослин, які ми часто використовуємо в чаях.
Зокрема до фотосенсибілізуючих вона зарахувала звіробій, ромашку, бергамот, любисток, лайм і всі цитрусові.
Фотосенсибілізація – це алергічна реакція шкіри на сонячні промені. Деякі трави роблять її сильнішою.
Небажані зміни шкіри проявляються вже через день після перебування на сонці. Ромашка, арніка та інші рослини з родини складноцвітих можуть сприяти появі подразнень і пігментних плям після прийняття сонячних ванн.
Фототоксичними Нікель називає ті ж звіробій і бергамот, цитрусові, а ще – кедр і сандалове дерево.
Стосовно звіробою Агнешка Нікель застерігає особливо, бо ця трава містить гіперицин, який поглинає сонячне проміння і робить шкіру більш чутливою до його впливу.
Стосовно сандалу й кедру, тут може йтися не про чаї, а про дезодоранти чи парфуми з цими ароматами.
Приміром, після використання спрею з натуральними ефірними оліями цих рослин чи цитрусових ваш похід на пляж може завершитися важкими опіками, навіть якщо ви сядете десь у затінку.
Фототоксичні трави спричиняють гостру шкірну реакцію одразу або максимум за кілька годин після вживання настою чи нанесення спрею на шкіру та контакту з сонцем.
Це згубне поєднання може викликати навіть руйнування клітинних структур – зовні це здаватиметься важким опіком.
Тож будьте уважні не тільки до того, що ви п’єте і їсте влітку, а й до того, якою косметикою користуєтеся.
Джерело: Przyslijprzepis