Бустерне Covid-щеплення: кому потрібна друга доза і чи можна її робити всім українцям

Оксана Михайлова журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту
вакцина

депозитфотос

Першу бустерну дозу від коронавірусу повинні зробити всі. Дозвіл на введення другого бустеру для всіх українців, а не лише груп ризику на затвердженні. Про це повідомляє голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

– Щодо другого бустеру є нове дослідження та досвід, що він потрібен для осіб віком понад 60 років. Деякі країни визначають вік у понад 50 років. В Україні це від 60 років і старше. Другий бустер вводиться через чотири місяці після першого. Так затверджено в Україні, – каже Лапій.

За словами експерта, другий бустер рекомендований особам, які мають тяжкі супутні захворювання, наприклад, онкологію.

Водночас щодо другого бустеру для всіх є певні сумніви, каже імунолог.

– Бо ми вже маємо дані, які підтверджують, що якщо ми не беремо до уваги людей віком понад 60 років, людей із серйозними супутніми захворюваннями, які обумовлюють тяжкий перебіг, а беремо пересічного українця, то дві дози плюс один бустер продовжує працювати і захищає від тяжкого перебігу Covid-19 і через 5 , і через 6 місяців, – каже інфекціоніст.

Водночас зовсім скоро в Україні оголосять про універсальний доступ до другого бустеру для всіх, хто бажає.

– Ми розуміємо, що Україна не ізольована, українці їздять в інші країни. Розуміємо, що незабаром отримаємо уточнені дані про важливість другого бустера. Зараз вже в процесі затвердження, щоби другий бустер був доступний не лише для груп ризику, але й для тих, хто бажає його отримати через власні переконання, – каже Лапій.