Між першою дозою і другою: чому так необхідна повна Covid-вакцинація

вакцинация
Джерело: Depositphotos

Другу дозу вакцини від Covid-19 в обов’язковому порядку слід пропонувати людям, інфікованим вірусом незабаром після отримання першої дози. Про це свідчать результати дослідження, нещодавно опублікованого медичним факультетом Азріелі університету Бар-Ілан і медичним центром Зів в Ізраїлі.

У дослідженні відстежувалася вибірка з 541 медичного працівника Медичного центру Зіва, деякі з яких вже вилікувалися від Covid-19, щоб визначити, як ті, хто раніше був інфікований, відреагували на вакцинацію,  порівняно з тими,  хто не був заражений.

Усі учасники регулярно здавали зразки крові для вимірювання рівня антитіл після вакцинації. Низка відмінностей виявилася після аналізу вибірки осіб, інфікованих до і після вакцинації, і тих, хто ніколи не був інфікований.

Зараз дивляться

У раніше інфікованих осіб, які отримали одну дозу вакцини, рівень антитіл IgG був набагато вищим, ніж у повністю вакцинованих співробітників, які не заражалися інфекцією природним шляхом.

Однак інфекція після першої дози (і до другої) не збільшувала рівні IgG, а у людей, інфікованих після першої дози, які не отримали другу, рівні антитіл були аналогічні тим, хто отримав одну дозу і ніколи не був інфікований.

У осіб, інфікованих після вакцинації, рівні антитіл IgG на 21-й і 50-й день були такими ж, як у неінфікованих, які отримали таку саму кількість доз, і набагато нижчими, ніж у інфікованих до вакцинації.

– Хоча дослідження проводилося на невеликій групі, наші дані припускають, що друга доза забезпечує оптимальний захист тим пацієнтам, які були інфіковані між дозами, – говорить епідеміолог професор Майкл Едельштейн.

Дослідники наголошують, що детальніші дослідження мають підтвердити або спростувати необхідність другої дози вакцини Covid-19 для цих людей, зокрема, в контексті нових варіантів коронавірусу, проти яких вакцини менш ефективні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка