X

МОЗ категорично не рекомендує: чому не варто вживати алкоголь, тим більше під час війни

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Здоров’я

депозит

Експерти Міністерства охорони здоров’я України просто та дохідливо пояснили, чому не варто вживати алкоголь, тим більше під час війни.

– Вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес. Це поширена думка й помилкове уявлення, – стверджують медики.

За їхніми словами, вживання алкоголю становить додаткову загрозу як вашому життю та здоров’ю, так і життю тих, хто поруч.

Основна причина – негативний вплив спиртного на мислення, на швидкість реакції на небезпеку.

Алкоголь змінює звичне функціонування мозку. В результаті впливу алкоголю ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу або депресію.

Також алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, знижує здатність адекватно мислити і приймати раціональні рішення.

Сп’янілий людина становить загрозу як для себе, так і для інших, особливо у випадках евакуації або переміщення в укриття.

Чому не варто вживати алкоголь, тим більше під час війни:

алкоголь погіршує здатність мислити логічно, як наслідок можна втратити здатність швидко й адекватно реагувати на події та приймати правильні рішення;

безпечної дози алкоголю не існує. Кожен грам випитого спиртного негативно впливає на здоров’я;

алкогольні напої не є антистресом. Навпаки, вживання алкоголю може привести до підвищення рівня тривожності, агресивності і втрати самоконтролю;

алкоголь й психотравматичні події несумісні. Найкращий спосіб пережити горе – звернутися до фахівця;

вживання спиртних напоїв підвищує ризики нещасних випадків, травматизму й загострення хронічних захворювань.

Під час війни слід мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати медичної допомоги, закликають експерти МОЗ України.

Актуально
Недавні записи