На відновлення потрібно майже 35 млрд грн: через війну в Україні пошкоджено 705 медзакладів

рубежное больница

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України, в результаті агресії РФ в Україні пошкодження отримали 705 українських медустанов. Їхнє відновлення коштуватиме 34 млрд грн. Водночас 114 медустанов зруйновані повністю.

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра охорони здоров’я Олексія Яременка та Богдана Боруховського з членами Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Крім того, під час зустрічі Олексій Яременко повідомив, що робоча група, яка працює над планом відновлення, перебуває на “фінішній прямій” з розробки основної документації.

Зараз дивляться

Повідомляється, що під час відновлення система охорони здоров’я перейде на нову систему розвитку ефективної мережі, в основу якої буде покладено принцип госпітальних округів.

При цьому пріоритет у відновленні буде надано медустановам первинної ланки, мережа яких була істотно реформована в останні роки.

– МОЗ вже робить це в деокупованих Київській, Чернігівській та Сумській областях. Пріоритет – відновлення не самих медичних установ, а медпослуг для населення та робочих місць для працівників медичної сфери, – повідомляє ЄБА за підсумками зустрічі з чиновниками.

Відзначається також, що в процесі відновлення медустанов відбуватиметься перехід на трирівневу госпітальну мережу (надкластерні, кластерні та загальні лікарні).

– Юридичний процес для формування такої мережі було розпочато ще в жовтні 2021 року, а завершити його МОЗ планує за 2-3 місяці. Відповідно, інфраструктурний план розвитку мережі закладів охорони здоров’я вже матиме юридичну основу, – повідомляє ЄБА.

Крім того, як стало відомо, МОЗ готує базу проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), в рамках яких до співпраці зможе долучатися бізнес.

Оскільки проєкти потребуватимуть оперативної реалізації, МОЗ пропонує оновлену форму співпраці держави і бізнесу, яка дозволить діяти швидко й гнучко, вважають в ЄБА.

Фото: Луганська ОВА

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка