Напередодні нової ери нейрохірургії: вчені побачили крізь череп мозок миші

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
вчені

депозит

Вчені Сеульського національного університету спільно з колегами з інших корейських академічних інститутів створили новий голографічний мікроскоп, який дозволяє бачити мозок крізь череп.

Повідомляється, що новий мікроскоп дає можливість отримувати тривимірні зображення з високою роздільною здатністю нейронної мережі в мозку живої миші без видалення черепа.

За словами вчених, для вивчення внутрішніх особливостей живого організму за допомогою світла необхідно: подати достатню кількість світлової енергії на зразок і точно виміряти сигнал, відбитий від тканини-мішені.

Однак в живих тканинах після попадання світла на клітини зазвичай виникають множинні ефекти розсіювання і серйозні спотворення, що ускладнює отримання чітких зображень.

Дослідницькій групі вдалося кількісно проаналізувати взаємодію між світлом і речовиною, що дало їм змогу покращити свій попередній мікроскоп.

Тепер йдеться про успішну розробку надглибинного тривимірного голографічного мікроскопа, який дасть змогу спостерігати тканини на більшій глибині, ніж будь-коли раніше.

Очікується, що це відкриття зробить значний внесок у розвиток біомедичних міждисциплінарних досліджень, зокрема нейробіологію і індустрію точних досліджень, впевнені вчені.

Джерело: phys.org