На Вінниччні проживає багато переселенців з інших регіонів України. Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації Тетяна Бондаренко розказала про ситуацію з коронавірусом у регіоні, про роботу лікарень та закликала не нехтувати плановими щепленнями.
Важких хворих на короновірус на Вінниччині практично немає. Рівень захворюваності стрімко спадає. Але всі лікарні працюють у штатному режимі і готові надавати допомогу.
Медики закликають себе берегти та вакцинуватись попри те, що рівень захворюваності на коронавірус знизився.
– Працюють 196 пунктів щеплення, які розташовані в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Також працюють мобільні бригади, які можуть вакцинувати вдома людей, які в силу тих чи інших причин не можуть прийти в амбулаторію і щепитись. Є в наявності дві вакцини – Coronavac і Pfizer, – розповідає Тетяна Бондаренко.
Не потрібна декларація з лікарем для переселенців, щоби вакцинуватись. Без проблем пройти увесь курс вакцинації можуть і переселенці, які за певних причин не зробили це у себе вдома. Особливо, наголошують медики, календар щеплення важливий для дітей, йдеться про вакцини від поліомієліту.
– На сьогодні у нас у Вінницькій області понад 170 тис. людей, які тимчасово внутрішньо переміщенні, тимчасово знайшли прихисток. Частина, сподіваємось, залишиться жити в нашій області. Для того, щоб отримати профілактичні щеплення дітям, треба звернутись в найближчу амбулаторію, – наголошує Тетяна Бондаренко.
В області є всі вакцини для дітей. Дуже важливо отримати щеплення діткам раннього віку: проти кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, поліомієліту.
– Нагадую, що у двох областях України був спалах поліомієліту. Вакцина є, необхідно вакцинуватись, щоб захистити своїх дітей! – підсумовує Тетяна Бондаренко.