Невідомі бактерії на зубах неандертальців: учені не виключають появу нових антибіотиків

Валентина Андрейко журналістка
бактерії

бактерії, піксабай

Залишки зубного каменю на скам’янілих зубах древніх людей, які вивчала група німецьких та іспанських учених, підкинули дослідникам чимало загадок. І сподівання на появу в недалекому майбутньому нових антибіотиків.

Спочатку були виявлені бактерії, як і очікувалося, спільні і для неандертальців, і для сучасних людей. Але потім виділили сполуки, яких не знає наука, себто вони не трапляються у сучасному світі. Що це за бактерії і чому вони вимерли?

Учені дали їм назву палеофурани і почали досліджувати.

Їм вдалося виділити ДНК зі скам’янілого зубного нальоту 12 неандертальців. Одразу впала в очі надзвичайно велика кількість бактерій, що називаються Chlorobium.

Представники цього роду є зеленими сірчаними бактеріями, які живуть у товщі бідної на кисень води і зовсім не характерні для ротової порожнини. Це поставило перед дослідниками перше запитання.

Але ще більше здивувало, що мають справу з двома раніше невідомими і, можливо, вже вимерлими видами мікробів.

Вчені Інституту імені Ганса Кнолля з німецькими та іспанськими колегами обережно висловили припущення, що знахідка нових бактерій у древніх геномах допоможе  виділити нові дієві антибіотики.

Дослідники дійшли висновку, що ці бактерії селилися у роті неандертальців через  спосіб  і місце їхнього життя.

Оскільки Chlorobium здебільшого заселяють стоячу воду у затемнених місцях, древні люди могли частіше стикатися з цими мікробами, п’ючи забруднену бактеріями воду в печерах, де жили.

Джерело: Science, Nauka.ua