Перші уроки Омікрона: чи пов’язана його поява з низьким рівнем глобальної Covid-вакцинації

вакцина
Джерело: Depositphotos

Деякі експерти припустили, що поява нового Covid-штаму Омікрон могла бути результатом низького рівня охоплення вакцинацією в країнах, що розвиваються.

Нинішні вакцини все ще дуже ефективні проти варіантів SARS-CoV-2, включно зі штамом Дельта. Це пов’язано з тим, що вакцини націлені на весь спайковий білок з відносно невеликою кількістю змін між варіантами.

Щодо деяких варіантів SARS-CoV-2, таких, як Бета, Гамма, Лямбда і Мю, то вони, як повідомляється, справді ухиляються від вакцинального імунітету. Це означає, що імунна система не може розпізнавати варіантний вірус, а також вихідний штам, що знижує ефективність вакцинації.

Зараз дивляться

Однак поки що глобальний вплив штамів, які вислизають від імунітету, був обмеженим. Наприклад, варіант Бета, який показав найбільшу кількість імунних ухилень, не зміг перевершити Дельту.

Наразі ще не зрозумілий будь-який зв’язок між охопленням вакцинами і новими варіантами SARS-CoV-2. Є два основних чинники, які можуть призвести до появи нових варіантів.

По-перше, низьке охоплення вакцинацією може збільшити ризик появи нових варіантів через можливість передачі інфекції всередині спільноти. У цьому разі висока реплікація вірусу і передача від людини до людини надають вірусу безліч можливостей для мутації.

По-друге, у міру зростання кількості вакцинацій єдиними вірусами, які зможуть успішно інфікувати людей, будуть варіанти, які, принаймні, частково уникають захисту вакцин. Цей сценарій може потребувати постійного глобального нагляду та нових вакцин для підтримки довгострокового контролю над вірусом, подібного до грипу.

У будь-якому разі, оскільки Covid-19 майже напевно залишиться, ми маємо очікувати, що нові штами, як і раніше, будуть проблемою. Для усунення цього ризику потрібно ретельне і активне управління ризиками.

За низького загального охоплення вакцинацією в південній частині Африки (хоча і з більш високим рівнем імунітету від інфекції серед населення) деякі вчені припускають, що глобальна нерівність у поставках Covid-вакцин може бути причиною появи Омікрона.

Високий рівень глобального охоплення вакцинами обмежить загальну еволюцію вірусу, захистить людей з ослабленим імунітетом і зменшить ймовірність поширення сильно мутованих вірусів, що може прямо або побічно знизити ризики появи нових варіантів.

Тепер, коли світова спільнота тісно взаємопов’язана, країни будуть боротися за здоров’я своїх громадян, не обмежуючи можливості для більш широкого міжнародного співробітництва та координації.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка