Почуваюся нормально: експерти пояснили, чи може підвищений тиск бути робочим

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
тиск

пексель

Експерти Міністерства охорони здоров’я України пояснили, чи може підвищений тиск бути нормою, навіть якщо людина почувається при цьому добре.

– Ні, не може, не вводьте себе в оману. Згідно з міжнародними медичними рекомендаціями, тиск, вищий за 120/70, уже не є здоровим, – заявили в МОЗ.

За словами фахівців, показники тиску мають такий вигляд:

  • 121-129 і <80 – це вже підвищений тиск;
  • 130-139 або 80-89 діастолічний – це гіпертензія 1-го ступеня;
  • 140 і вище або 90 і вище – це гіпертензія 2-го ступеня;
  • низький тиск – це все, що нижче 90/60.

Так, кажуть експерти, людина може постійно мати підвищений тиск і при цьому не відчувати дискомфорту. Адже сам тиск ми ніколи не усвідомлюємо, ці сигнали до кори головного мозку не доходять, на відміну від сигналів від органів чуття.

– Ми можемо відчувати лише наслідки різких перепадів тиску, що відбуваються укупі з іншими процесами: наприклад, ДТП без травм – це все одно стресово і неприємно, – стверджують медики.

За їхніми словами, в цьому випадку в момент зіткнення відбувається викид адреналіну, запускається система “бий, біжи або замри”. Її результат – прискорене серцебиття, зменшення кровотоку через травну систему, підвищення тиску та рівня глюкози в крові, можливо – спазм м’язів шиї та плечей. Тобто ми відчуваємо все разом, а не сам тиск.

Отже, підвищений тиск “робочим” бути не може. Саме тому слід регулярно вимірювати тиск і консультуватися з цього приводу з лікарем. Гіпертензію нині можна ефективно контролювати за допомогою ліків пролонгованої дії, резюмують експерти МОЗ.