Прості та ефективні рецепти для лікування запалень горла та дихальних шляхів

Лариса Божко журналістка розділу Здоров'я Марина Єріна лікар-терапевт
травы

Healing herbs in hessian bags, mortar with chamomile and essential oil on wooden table, herbal medicine.

Під час війни ми стикнулися з таким явищем, як перебої у поставках ліків. Іноді необхідних препаратів немає в аптеках. Особливо, це стосується маленьких міст та селищ. А віруси і бактерії все одно полюють на нас і викликають запалення горла або верхніх дихальних шляхів.

Як лікуватися, коли необхідних таблеток немає, розказала лікарка-терапевтка Марина Єріна.

 – Так, наразі часто буває, що необхідні ліки відсутні в аптеці чи вдома, тому при запаленні верхніх дихальних шляхів, або горла можна вдатися до лікування народними засобами, – сказала терапевтка. – Тим, більше, що багато засобів для лікування горла виготовляють з рослинної сировини.

Але лікарка радить, якщо у горлі є білий наліт або гній, то краще все ж таки звернутися до лікаря, щоб не пропустити гнійну ангіну чи дифтерію.

Отже почервоніння горла, загострення хронічного тонзиліту  можна лікувати травами

Чебрець

Він руйнує запальний наліт на слизовій, заспокоює запалення в горлі, вбиває бактерії. Чебрець можна легко заварити і пити або полоскати ним горло. Взяти одну чайну ложку чебрецю, залити однією склянкою окропу, настояти 40 хвилин і полоскати горло 6-8 разів на день.

Содовий розчин

Содовим розчином можна зняти запалення у горлі дуже швидко. Взяти пів столової ложки соди на склянку теплої води, розмішати і полоскати 6-8 разів на день.

Інжир з молоком

Від болю в горлі і кашлю допоможе інжир, зварений у молоці. Одного в’яленого плоду інжиру вистачає на півлітра молока. Інжир подрібнити, залити молоком і прокип’ятити. Настояти. поки не вичахне до температури 40 градусів. Пити два-три рази на день маленькими ковточками.

Ромашковий настій

Дуже добре знімає запалення у горлі настій з цвіту ромашки. Взяти одну-дві чайні ложки подрібнених квітів ромашки аптечної, залити 0,5 л гарячої води, настояти. Полоскати горло кілька разів на день.