Ситуація може погіршуватися: ВООЗ оцінила ступінь ризику поширення мавпячої віспи в світі

віспа
Джерело: Depositphotos

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оцінила ступінь ризику поширення віспи мавп у світовому масштабі на рівні помірного. Хоча експерти не виключають погіршення епідемічної ситуації.

Повідомляється, що станом на 26 травня ВООЗ має інформацію про 257 лабораторно підтверджених і 120 передбачуваних випадків віспи мавп. Про летальні випадки поки що повідомлень немає.

– Наразі загальний ризик для громадської охорони здоров’я на глобальному рівні оцінюється як помірний, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що це перший випадок одночасного повідомлення про випадки і кластери випадків віспи мавп у широко розрізнених географічних районах ВООЗ і без відомих епідеміологічних зв’язків з неендемічними країнами Західної або Центральної Африки.

Зараз дивляться

Також повідомляється, що випадки зараження в основному реєструються серед чоловіків, які практикують одностатевий секс.

Крім того, підкреслюється, що раптова поява і широке географічне охоплення багатьох спорадичних випадків вказує на те, що широко поширена передача від людини до людини вже відбувається і вірус міг циркулювати непоміченим протягом декількох тижнів або довше.

Нагадаємо, що згідно з даними МОЗ, в Україні випадків захворювання віспою мавп не зареєстровано.

Джерело: ВОЗ

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка