Уколовся і побіг: як активність відразу після щеплення від Covid-19 або грипу впливає на імунітет

бег зимой
Джерело: Depositphotos

Дослідники з Університету штату Айова виявили, що 90 хвилин вправ легкої та середньої інтенсивності відразу після вакцинації проти грипу або Covid-19 можуть забезпечити додатковий імпульс імунітету.

В ході наукової роботи учасники дослідження каталися на велосипеді або велотренажері, здійснювали швидку прогулянку протягом півтори години після ін’єкції.

З’ясувалося, що вони виробляли більше антитіл в наступні чотири тижні в порівнянні з учасниками, які не були активними.

Зараз дивляться

Антитіла – це, по суті, лінія захисту організму від вірусів, бактерій, грибків і паразитів, яка шукає їх і знищує. Вакцини допомагають імунній системі навчитися ідентифікувати щось чужорідне і реагувати, зміцнюючи захисні сили організму, в тому числі збільшуючи кількість антитіл.

– Наші попередні результати вперше демонструють, що певний період часу може посилити реакцію організму на антитіла до вакцини Pfizer і двох вакцин проти грипу, – зазначив професор кінезіології Маріан Кохут.

Дослідники заявили, що отримані результати можуть принести безпосередню користь людям з різним рівнем фізичної підготовки.

Майже половина учасників експерименту мали ІМТ у категорії надмірної ваги або ожиріння. Протягом 90 хвилин вправ вони зосередилися не на відстані, а на підтримці темпу, при якому пульс залишався на рівні 120-140 ударів в хвилину.

Вчені також перевірили, чи можуть учасники отримати такий же викид антитіл лише за 45 хвилин вправ. Вони виявили, що коротше тренування не підвищувало рівень антитіл учасників.

Дослідники продовжують відстежувати реакцію антитіл у учасників через шість місяців після імунізації та розпочали ще одне дослідження, яке зосереджує увагу на впливі вправ на людей, які отримують бустерні щеплення.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка