В 11 разів більше шансів померти: чим небезпечна відмова від Covid-вакцини

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Нові дослідження у США засвідчують, що вакцини проти Covid-19 залишаються високоефективними проти госпіталізацій і смерті. І це незважаючи на екстраінфекційний Сovid-штам Дельта, що охопив світ.

Під час дослідження було відстежено понад 600 тис. випадків Covid-19 в 13 американських штатах з квітня до середини липня 2021 року. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), оскільки на початку літа штам Дельта різко активізувався, ймовірність зараження серед нещеплених була у 4,5 рази вищою, госпіталізації – у понад 10 разів, смерті – в 11 разів вище, аніж у повністю вакцинованих.

– Вакцинація працює. Суть така: у нас є наукові інструменти, які нам потрібні, щоб уникнути цієї пандемії, – заявила директор CDC Рошель Валенскі на брифінгу в Білому домі.

За її словами, як засвідчили дані, отримані раніше, вакцинальний захист від коронавірусної інфекції дещо знижується: навесні він становив 91%, а у червні та липні – 78%.

Зараз дивляться

CDC також опублікував два інших дослідження, які сигналізують про послаблення захисту людей похилого віку. В одному із них спостерігалася госпіталізація у зв’язку з Covid-19 в дев’яти штатах протягом літа. Було виявлено, що вакцинальний захист для осіб віком 75 років і старше становив 76% порівняно з 89% для всіх інших дорослих.

Поки що незрозуміло, чим викликані зміни, що виникли з часом: чи то знижується імунітет у людей, вперше вакцинованих багато місяців тому; чи то вакцина не така сильна проти Covid-штаму Дельта; або ж тому, що більша частина країни відмовилася від масок та інших заходів захисту.

Органи охорони здоров’я США будуть враховувати ці останні дані, коли вирішуватимуть, чи потрібна хоча б деяким американцям ревакцинація, і як скоро її слід проводити після введення останньої дози.

Наступного тижня радники управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів публічно обговорять заявку Pfizer на третю дозу.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка