Важкі ускладнення і передчасні пологи: чим ще ризикують не щеплені від Covid-19 майбутні мами

беременность
Джерело: Depositphotos

Covid-19 може мати найсумніші наслідки для всіх без винятку. Але, як показують наукові дослідження, для вагітних жінок ситуація в разі зараження може бути ще гіршою: хвороба значно збільшує вірогідність їхньої госпіталізації, передчасних пологів і навіть летального результату.

Захист від усього цього пропонують вакцини проти Covid-19. Однак рівень вакцинації вагітних жінок вперто залишається на низькому рівні. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), лише 31% вагітних жінок були вакциновані станом на середину вересня.

Лікарі, які лікують жінок з Covid-19 під час вагітності, зіткнулися зі старими помилками і свіжою дезінформацією щодо вакцин, і про те, що краще для матері й дитини.

Зараз дивляться

Одні жінки турбуються щодо неточно описаних побічних ефектів вакцин, про які вони чули. Інші посилаються на те, що дію самих вакцин ще не до кінця вивчено. Треті просто не вірять в Сovid-вакцини як такі.

– Я все чула. Але правда в тому, що немає ніяких доказів несприятливих наслідків вакцинації вагітних для матері або плоду, – переконана директор програми кардіо-акушерства в Центрі профілактики серцево-судинних захворювань Гаріма Шарма.

За її словами, з цим згодні такі спільноти лікарів, як Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері і плоду.

– Немає ніяких даних про те, що вакцина має який-небудь згубний вплив на вагітність, – зазначає доцент кафедри акушерства і гінекології та директор відділення медицини плода і матері в UCLA Health Крістіна Хан.

В одному з найостанніших досліджень були проаналізовані записи про більш ніж 105 тис. вагітностей, і не було виявлено різниці між показниками викиднів у тих, хто отримав вакцину, і у тих, хто її не зробив.

Великий моніторинг цього питання з боку CDC також не виявив нічого тривожного.

А ось загроза, яку Сovid-19 становить для здоров’я матері та її дитини, очевидна.

Опубліковані дані CDC показують, що вагітні жінки з Covid-19 з більшою ймовірністю потребували відділення інтенсивної терапії або лікування за допомогою апарату ШВЛ, ніж невагітні жінки, у яких було це захворювання.

В іншому звіті зроблено висновок про те, що порівняно із тими, у кого немає Covid-19, вагітні жінки з цим захворюванням в 18 разів частіше потрапляють до відділень інтенсивної терапії, майже утричі частіше помирають від хвороби, і майже в півтора рази вище ймовірність передчасних пологів.

Тут також не слід недооцінювати недовіру до медичної системи, визнають вчені. Щоб боротися з цією недовірою, працівники охорони здоров’я повинні знайти новаторські способи донести свою рятівну ідею.

Крістіна Хан сказала, що вона проводить роз’яснювальну роботу з лідерами громад в Каліфорнії, щоб знайти способи вирішити проблеми груп, які не наважуються на вакцинацію.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка