Як після великої війни: що чекає світ після закінчення Covid-пандемії

после пандемии
Джерело: Depositphotos

Час, що минув після початку пандемії коронавірусної інфекції, став для всього світу справжнім лихом, наслідки якого можна порівняти з післявоєнною розрухою. Від смертельно небезпечного вірусу загинули сотні тисяч людей. Попереду на нас чекає голод, бідність, нерівність.

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреїсус.

Із трибуни ВООЗ він відверто розповів про сумні перспективи післяпандемічного світу.

Зараз дивляться

– Коли пандемія закінчиться, ми залишимося з більш серйозними проблемами, ніж до її початку: бідність, голод, нерівність, неінфекційні захворювання, зміна клімату і багато іншого, – сказав Тедрос Гебреїсус.

За його словами, вихор страшної інфекції продемонстрував нам, що якщо потрапляє під ризик здоров’я, то потрапляє під ризик усе. Саме тому слід насамперед переосмислити головну фундаментальну цінність – здоров’я людини.

Глава ВООЗ особливо наголосив на необхідності всебічного сприяння економічному зростанню, в основі якого – здоров’я і добробут людей і планети.

– Пандемія привела нас до розвилки доріг. Позаду лежить звичайний шлях ведення бізнесу – шлях, який привів нас до кризи. Попереду – шлях, що веде до більш здорових і стійких суспільств, – зазначив він.

Світ не повинен йти колишнім шляхом нещадної експлуатації в сфері виробництва та споживання. Світ не повинен проводити політику, яка викликає розбіжності і ще більш розпалювала пандемію, висловив переконання Гебреїсус.

Джерело: WHO

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка